Přeskočit na obsah

Tipy na zajímavosti a produktové novinky veletrhu STŘECHY PRAHA 2022

Budmat novinka 2022
S potěšením Vás srdečně zveme na 23. ročník veletrhu Střechy Praha. Řada vystavovatelů již avizovala představení novinek ve větší míře než kdykoli jindy, což je vynikající zpráva pro odborníky i širokou veřejnost.

Společnost EVROmat nachystala novou plechovou krytinu EVROmodul, která vyniká nízkou hmotností, snadnou pokládkou a životností až 60 let. Modulové řešení zajišťuje kompaktní rozměry, efektivní přepravu, nenáročnou manipulaci, snadnější organizaci na staveništi a minimální odpady.

V současné turbulentní situaci okolo cen energií je zajímavou novinkou vstup francouzské firmy GSE Integration na náš trh, která se na veletrhu bude prezentovat poprvé. Zaměřuje se na výrobu všeho potřebného pro montáž solárních a fotovoltaických systémů do střech a na střechy, a to do všech typů krytin.

Společnost Keramet rozšířila své služby o ohýbací linku Variobend 6.2, která slouží k přesné výrobě atypických lišt, podhledů, fasádních prvků a trapézových plechů všech tvarů. Další novinkou je zařízení Schlebach Profi, kterým rozšiřuje sortiment profilovaných falcovaných materiálů na míru o klik systém. Nadčasovou krytinu KERAKlik a KERAKlik SD připraví v délkách na míru k okamžité montáži.

Společnost Lindab představila v roce 2021 novinku v řadě falcovaných krytin, a to ALU 560 ze špičkového norského hliníkového plechu s povrchovou úpravou Hydrocoat Polyuretan. Další novinkou jsou elegantní, sametově matné okapy Lindab Rainline Mat v barvách hnědá, břidlicově šedá a černá. Novinkou pro rok 2022 je Lindab SRPClick Vario – střešní krytina, díky které si finální vzhled střechy navrhnete sami. Libovolně kombinujte 3 šíře lamel SRP Click a vytvořte jedinečný design svého domu. Montážníci navíc ocení možnost snadného rozvržení lamel u střešních či stěnových prostupů. Hliníkový okapový systém Lindab Rainline ALU a řada nových prvků v systému Lindab Rainline jsou dalšími inovacemi v nabídce Lindab.

Společnost Mafell připravila ve spolupráci s firmou Sema, Prebena a Metabo inspirativní praktické ukázky na každý veletržní den. Těšit se můžete na ukázku výroby částí dřevěných konstrukcí s použitím softwaru Sema a elektronářadí Mafell, dále na projekt a realizaci části štítové stěny, ukázky perfektních výsledků při použití elektronářadí Mafell v dřevostavbách a srubech a také zajímavou ukázku technologie Cordless Alliance System – jeden akumulátor pro vše.

Společnost ROTO střešní okna si připravila dvě novinky. První novinkou je střešní okno Designo R79C K s velmi oblíbenou výsuvně kyvnou technologií otevírání nyní s trojsklem 9C, které nabízí hodnotu Uw = 1,0 W/m2K! Antimikrobiální klika „Just Clean“ umístěná na spodní hraně křídla navíc eliminuje bakterie a další mikroby a chrání tak vaše zdraví. Druhou novinkou je zatemňující roleta ZRV. Jedná se o novou generaci vnitřních doplňků ROTO, která osloví především velmi snadnou montáží a moderním vzhledem. Instalaci zatemňující rolety zvládnete pomocí 4 kroků, během 5 minut zcela sami! Veškerý spojovací materiál je již předmontován z výroby, čímž jsou jednotlivé kroky montáže redukovány na minimum.

Společnost Satjam představí novou krytinu SATJAM York Modul s mohutným prolisem, která je odpovědí na poptávku po plochých střešních krytinách. Jejím základem je kvalitní ocelové jádro s prémiovou povrchovou úpravou, díky čemuž je na krytinu poskytována SATJAM záruka plus 40 let.

Společnost Sema představí nově vydané verze SEMA V22-1 i 3D skenování a jeho využití při rekonstrukci staveb, tesařských i atypických konstrukcí. Na stánku návštěvníci uvidí i 3D skenování pomocí jednoho z nejmodernějších přístrojů Trimble X7 včetně propojení do softwaru SEMA, a využitím naskenovaných dat pro detailní zakreslení nové konstrukce. Od zaměření stavby až po výstupy na CNC stroje – vše rychle, přesně a jednoduše a v jednom softwaru.

Společnost Střechy 92, v zastoupení německé firmy Kemper system, nabídne KEMPEROL RepairFix LF – opravný nátěr připravený ihned k použití, vhodný pro všechny stavební práce a určený na širokou škálu střešních krytin. A také Kempertec MA-SF – lepidlo na kov bez rozpouštědel a zápachu. V zastoupení americké společnosti Bird X nabídne BIRD PROOF GEL – ochranu budov a střech proti dosedání ptactva, s velmi jednoduchou a rychlou aplikací.

Společnost STŘECHY COMAX připravila pro návštěvníky možnost získat ve veletržním slosování kvalitní hliníkovou krytinu na rodinný dům zdarma – výherce si bude moci vybrat z 6 tipů krytiny COMAX, včetně novinky KLIK 31 s pokročilou technologií zámku, a až 23 barevných odstínů, se zárukou až 75 let.

Na stánku Úřadu průmyslového vlastnictví mohou návštěvníci konzultovat různé otázky související s oborem průmyslových práv. V roce 2021 úspěšně probíhal pilotní projekt EUIPO pro podporu malých a středních podniků, ve kterém bylo dotováno poradenství o duševním vlastnictví (IP scan) a byly dotovány přihlašovací poplatky pro ochranné známky a průmyslové vzory v EU. V roce 2022 budou podpory pro malé a střední podniky rozšířeny na ochranné známky a průmyslové vzory registrované mimo území EU a dále budou dotace rozšířeny na patentové přihlášky. Podrobnosti zodpovědí odborníci na stánku ÚPV.

Štítky Novinky

Podobné články

Reklama
1000×210 Témata veletrhu 2025

Veletrh se koná pod záštitami

Partneři veletrhu

Novinky z veletrhu na váš e-mail

Žádný spam | Odběr můžete kdykoliv odhlásit