Přeskočit na obsah

Stínicí technika

terasy-stineni 2
Stínicí technika je jedním z funkčních a osvědčených způsobů, jak řešit letní přehřívání budov, interiérů, a jak celkově chránit budovy proti nepříznivým vlivům.

Dříve sloužila jako ochrana proti intenzivnímu světlu, v současné době plní mnoho dalších funkcí. Dokáže zabránit tepelným ztrátám v rozmezí několika stupňů a je tedy významným faktorem v úsporách energie – v létě na klimatizaci a v zimě na vytápění. Dále snižuje hlučnost a prašnost, je významným estetickým doplňkem, chrání před extrémním počasím i před nežádoucími pohledy zvenku a pomáhá vytvářet pohodlné a zdravé bydlení.

Na veletrhu se dozvíte

  • Kde všude a s čím vším Vám stínicí technika pomůže
  • Jak si vybrat vhodné stínicí prvky / systémy
  • Jak zastínit balkon či lodžii
  • Co je potřeba vědět při zadávání zakázky
  • Jak současně se stíněním řešit design budovy či bezpečnostní otázky (ochranu před nepříznivým počasím, před zloději…)
  • Jaké existují dotační programy v oblasti stínění

U většiny novostaveb je dnes již příprava na předokenní stínění běžnou součástí výstavby. Vnější stínění je efektivnější než vnitřní, ale obě varianty mají své opodstatnění.

K nejnáročnějším prostorám co do udržení stálé teploty patří podkroví. Zvlášť pro střešní okna proto platí, že naplno slouží pouze s aktivní stínicí technikou. Na veletrhu představí výrobci střešních oken pestrou paletu vnitřních i venkovních rolet a žaluzií.

Chybět nebude ani nabídka stínění pro terasy, které jako provozní střechy patří též do náplně veletrhu. Těšit se můžete na nabídku pergol různých tvarů a velikostí, markýzy (na pergoly, na terasu, okenní, fasádní…), screenové rolety a další.

Materiály pro stavbu dřevěných teras, pergol a další dřevosortiment naleznete v rámci Festivalu dřeva a nářadí, který je nedílnou součástí veletrhu.

Téma stínění úzce souvisí s dalším zvýrazněným tématem veletrhu Střechy Praha 2022, kterým je digitalizace v oboru střech a řemesel. Digitalizace představuje propojení tradičních postupů s moderními výrobními technologiemi. V oblasti stínicí techniky si tedy můžete vybrat od manuálně ovládaných systémů, přes systémy s dálkovým ovladačem až po zcela automatizované systémy. Díky čidlům propojeným se žaluziemi či roletami se tyto automaticky vytáhnou či zatáhnou dle daného nastavení a umožňují tak inteligentní řízení ochrany před sluncem v celé budově. Ovládat vše můžete pomocí aplikací v telefonu, PC či tabletu.

Podobné články

Reklama
1000×210 Témata veletrhu 2025

Veletrh se koná pod záštitami

Partneři veletrhu

Novinky z veletrhu na váš e-mail

Žádný spam | Odběr můžete kdykoliv odhlásit