Přeskočit na obsah

Produktové novinky na veletrhu Střechy-Solar-Řemeslo 2024

Produktové novinky 2024
Jubilejní 25. ročník veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO bude doslova nabitý novinkami od firem z oboru. Podívejte se, na jaké unikátní produkty se můžete ve dnech 15.–17. 2. 2024 na výstavišti v Praze Letňanech těšit.

Novinkou společnosti AAA Solar je vakuový trubicový kolektor s regulací teploty AAA SOL-30TRT. Jedná se o špičkový výrobek s vysokou účinností a integrovanou regulací teploty.

Společnost ABC-American Bohemian Corporation si ke svému 30. výročí připravila novinku v podobě spojení ventilační turbíny Lomanco s technologií WIFI.

Firma Akusolar představí instalační střešní tašky Akusolar sloužící k velmi snadnému upevnění FVE na střechy díky zabudované konzoli pro uchycení konstrukce. Zajišťují od optimálního proudění vzduchu pod panely přes zabránění zatékání do střechy až po zachování estetického vzhledu vaší nemovitosti.

Na stánku firmy Austrotherm CZ se můžete těšit na dvě horké novinky. Prvním produktem jsou prefabrikované dílce Austrotherm Atikového prvku z expandovaného polystyrenu, které umožňují rychlou a velmi jednoduchou konstrukci atiky ploché střechy s vyloučením vzniku tepelných mostů. Druhou novinkou jsou konstrukční desky Austrotherm UNIPLATTE pro podbíjení přesahů šikmých střech s jádrem z růžového extrudovaného polystyrenu. Jsou oboustranně pokryté vrstvou speciální malty vyztužené sklotextilní armovací mřížkou.

Společnost Balex Metal předvede startovací panel Elegant 2.0 k falcové střešní krytině ELEGANT 2.0, jež představuje inovativní, patentované řešení na trhu, které usnadňuje a urychluje pokrývačské práce.

Firma BayWa r.e. Solar Systems nabídne fotovoltaickou konstrukci novotegra pro zelené střechy, která přináší inovativní řešení pro ukotvení solárních panelů s orientací střechy východ-západ nebo jih. Hlavními výhodami je snadná instalace díky velkému množství prefabrikovaných komponentů z recyklovatelných materiálů.

Novinkou firmy BESK je větrací taška, jež se vyznačuje tím, že už na ní není nalepen klobouček jako byl dříve, ale odvětrání probíhá štěrbinou pod prostřední vlnou tašky. Tím se zabránilo nebezpečí utrhnutí kloboučku, následnému pádu ze střechy a možného zranění osob nebo poškození majetku. Tato taška větrací nenarušuje čistou linii střechy.

Společnost FAKRO CZECH představí dřevěné balkonové okno GREENVIEW FGP-V P50 GALERIA – inovativní, velké, dvoukřídlé střešní okno, ve kterém otevřená křídla vytváří balkon. Okno kombinuje nejvyšší funkční a estetické standardy s vysokou energetickou účinností.

Na stánku firmy GWS Ground Waterproofing Systems návštěvníci uvidí střešní desku PAROC PREMO 90 na bázi kamenné vlny, která se používá jako vrchní vrstva izolace a je určena pro střechy a plochy vystavené zvláště vysokému mechanickému zatížení.

Společnost nanosun si připravila rovnou tři horké novinky. První novinkou je panel Avancis Skala, který nahrazuje fasádu, a výrazně rozšiřuje možnosti použití solárních panelů na budovách. Druhým produktem je Smart Flower – nová, unikátní a převratná alternativa k malým, střešním solárním elektrárnám. Jedná se o kompletní elektrárnu včetně střídače i baterie, integrovanou do zařízení ve tvaru květiny. Třetí novinkou je inovativní ultralehký solární panel sunman SMF430F-12x12UW.

Firma PREFA Aluminiumprodukte nabídne integrovaný solární systém SDP, jež kombinuje střešní systém s fotovoltaickými prvky. Solární střecha PREFA opticky vypadá, že je vyrobena z jednoho homogenního kusu. Prizmatické solární sklo s nízkou odrazivostí je pevně spojené s osvědčeným hliníkovým panelem PREFA, který je odolný vůči vichřici, korozi a je také pochozí.

Společnost PRVNÍ CHODSKÁ TESARIO představí TULITO, moderní verzi léty prověřeného a důvěrně známého konceptu vycházejícího z klasické „áčkové“ chatky, která byla populární už v 70. letech 20. století nejen u nás, ale i v zahraničí, a stále více přitahuje pozornost. Cílem bylo přenést tradiční tvary do moderního provedení, pro pohodlné bydlení v jakémkoli ročním období.

Společnost REGRA PLAST předvede moderní střešní krytinu EUREKO MODERNA v oblíbeném designu betonových tašek. Stejně jako ostatní krytiny EUREKO odolává mechům a je pochozí. Vyniká svou nízkou hmotností, houževnatostí, dlouhou životností a skvělým vzhledem.

Společnost ROCKWOOL nabídne kompletní sortiment nehořlavých izolací z kamenné vlny pro zateplení nejen šikmých a plochých střech, ale i fasád, podlah, příček a předstěn, stropů a podhledů. Budete si moci vyzkoušet rozdíly mezi jednotlivými izolačními materiály a poradit se ohledně zateplení.

Novinkou společnosti Tegola Bohemia je asfaltový střešní šindel TEGOLA UNICA se 3 patenty a nejnovější technologií pro efektivní ochranu střech před extrémními vlivy počasí.

Firma Terran Slovakia představí hned dvě novinky, a to velkoformátovou betonovou střešní krytinu Zenit MAX a solární panel (IN-ROOF) Generon MAX (červená, černá) integrovaný do povrchu střešní tašky, který poskytuje jedinečné systémové řešení pro střešní tašku a solární systém současně.

Na stánku společnosti VELUX Česká republika uvidíte vylepšené lemování VELUX s nastavitelným středovým žlábkem. Odpadá nutnost složitého zaměřování a případných komplikací během instalace oken. Usnadňuje a urychluje montáž sestav střešních oken.

Společnost WELDPLAST ČR si připravila novinku v podobě svařovacího automatu VARIMAT 700 pro svařování střešních hydroizolací.

Firma Wienerberger předvede komplexní systém střech Tondach. Pálené tašky Tondach jako přírodní materiál s inovativními technologickými postupy, s bezkonkurenční stálobarevností a životností. Tradiční materiál podporují doplňky, které zaručují funkčnost a životnost střešního pláště. Komplexní řešení dotváří tepelněizolační systém střech iRoof, integrované FV moduly Wevolt X-Tile a střešní okna Tondach.

Novinkou společnosti Zambelli je žlabový hák pro sendvičové panely, který se používá k montáži žlabů na budovách pokrytých sendvičovými panely a byl speciálně navržen s funkcemi přizpůsobenými požadavkům sendvičových panelových střech.

Podobné články

Reklama
1000×210 Témata veletrhu 2025

Veletrh se koná pod záštitami

Partneři veletrhu

Novinky z veletrhu na váš e-mail

Žádný spam | Odběr můžete kdykoliv odhlásit