Přeskočit na obsah

Osobnost střechařského oboru 2022

osobnostoboru-crop2
Ocenění Osobnost střechařského oboru, které pořadatel veletrhu Střechy Praha uděluje od roku 2014, získal ZDENĚK ORAVEC.

Pan Zdeněk Oravec je přednostou Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů v Ústeckém regionu a majitelem firmy Tesařství Čenda. V roce 2021 získal cenu Jože Plečnika za celoživotní přístup k záchraně dědictví v Ústeckém kraji. Další ocenění v soutěži Moneta Živnostník získal za dlouhodobou pečlivou obnovu památek tradičními postupy.

Nejvíce pyšný je na obnovu věže Kalich na náměstí v Litoměřicích. Jednalo se o unikátní projekt opravy vzácné stavební památky při striktním dodržení původních technologií. Natěžené dřevo máčeli v mrtvé a živé vodě, plavili jej vorovými tabulemi a otesávali ručně na Mírovém náměstí v Litoměřicích, aby se na poctivé řemeslo mohl každý podívat. Pan Oravec je tesař tělem i duší.

Svou práci má velmi rád a dělá ji srdcem, nejen na špičkové řemeslné úrovni, ale s nadstandardním nasazením. Svými aktivitami kolem učňovského školství se navíc snaží řemeslu dělat podporu. Zasadil se o znovuotevření učebního oboru klempíř na SOU v Litoměřicích.

Za vše, co pro obor vykonal, si pan Zdeněk Oravec ocenění Osobnost střechařského oboru 2022 bezesporu zaslouží.

Štítky Osobnosti

Podobné články

Reklama
1000×210 Témata veletrhu 2025

Veletrh se koná pod záštitami

Partneři veletrhu

Novinky z veletrhu na váš e-mail

Žádný spam | Odběr můžete kdykoliv odhlásit