Přeskočit na obsah

Osobnost střechařského oboru 2015

Ocenění Osobnost střechařského oboru za celoživotní činnost v oboru, dlouhodobý přínos a zvyšování prestiže oboru získal pan Vojtěch Stokláska. Bohužel se nemohl předávání ocenění v rámci veletrhu Střechy Praha 2015 ze zdravotních důvodů účastnit a cenu převzala jeho dcera, která na slavnostním společenském večeru přečetla poděkování a vzkaz všem přítomným od pana Stoklásky.

Pan Vojtěch Stokláska (ročník 1940) vystudoval Střední školu stavebních hmot v Hodoníně. V příštích 51 letech bylo jeho hlavní pracovní náplní rozvoj a výroba pálených střešních tašek. Jeho profesionální dráha začíná v roce 1958 v podniku Bratří Fišerové v Libčicích u Prahy, kam nastoupil na umístěnku na pozici mistra. Pak se stal vedoucím výroby a nakonec ředitelem závodu (zde se vyráběly známé tašky Letky). V roce 1972 nastoupil jako podnikový ředitel v závodu Jirčany. Od roku 1980 až 1987 pracoval jako výrobně technický náměstek podniku Pražské cihelny. V roce 1987 se stává podnikovým ředitelem  v Hranicích na Moravě. Od roku 1991 byl generální ředitel firmy Tondach Česká republika, který má ve svém portfoliu závody Hranice, Šlapanice, Jirčany, Stod a Blížejov. Firma se stala součástí rakouského koncernu Tondach, Gleinstetten, AG, který má výrobní závody v 11 zemích Evropy.

Firma Tondach Česká republika se pod vedením Vojtěcha Stoklásky stává nejvýznamnějším výrobcem pálené střešní krytiny nejen v České republice, ale i v rámci mezinárodní struktury Tondachu s výrobní kapacitou 7 milionů m2.

Pan Stokláska měl vždy vysoké nároky na sebe i na své podřízené a spravedlnost považuje za velmi důležitou. Podle něj by si správný vedoucí společnosti měl vážit každého dobře pracujícího člověka.

Vojtěch Stokláska – Osobnost střechařského oboru 2015

Štítky Osobnosti

Podobné články

Reklama

Veletrh se koná pod záštitami

Partneři veletrhu

Novinky z veletrhu na váš e-mail

Žádný spam | Odběr můžete kdykoliv odhlásit