Přeskočit na obsah

Novinky a tipy na stánky 2023

Přinášíme Vám tipy na žhavé novinky, unikátní produkty a služby, které nabídne soubor veletrhů Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha 2023.

Česká společnost NEBESYS, která se bude veletrhu účastnit poprvé, představí unikátní transparentní střešní systém. Jedná se o první systém na světě, který dokáže proměnit šikmou střechu v kompaktní průhlednou plochu s panoramatickým výhledem do exteriéru, a díky tomu zajišťuje nadstandardní prosvětlení interiéru. To vše při zachování soukromí uvnitř budov. Systém NEBESYS je k nerozeznání od běžných střech a přitom tak jiný a revoluční. Na výběr je mnoho typů krytin. Například prejz, bobrovka, brněnka, ale i mnohé další. Umožňuje využít půdní prostory v památkových zónách měst, a tím zpomaluje zastavování volné krajiny. Systém NEBESYS zajišťuje větrání interiérů několika přímými systémy i rekuperací. A v současné době pracuje společnost na tom, aby byl schopen také ohřívat vodu. „Atraktivita tohoto řešení přivádí diváka nad horizont událostí, odkrývá střešní krajinu v celé šíři a umožňuje realizovat pod střechou prostory izolované proti vodě i dešti, ale také vzdušný prostor střešních zahrad, které jsou ukryty před zraky okolí,“ říká Přemysl Kokeš, autor systému.

Na stánku Tondach návštěvníci uvidí fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile, které získaly 2. místo v ekologické soutěži E.ON Energy Globe. Další novinkou bude nová barva střešních tašek Tondach – černá engoba s názvem grafen. Střešní tašky Tondach s povrchovou úpravou engoba grafen jsou v prodeji již od ledna 2023. Výrobce také představí nové názvy většiny nabízených střešních tašek. Poslední novinkou bude hydroizolační fólie Wienerberger Leadax Roov pro ploché a mírně šikmé střechy. Tondach ze skupiny Wienerberger je generálním partnerem veletrhu Střechy Praha 2023. Přijďte se na veletrh Střechy Praha 2023 podívat a zkusit své štěstí vyhrát střechu Tondach!

Novinkou v sortimentu střešních krytin firmy KERAMET je produkt KERAKlik SD – hliníková drážkovaná (předfalcovaná) krytina, tzv. klik systém, který je dodáván v délkách do 8 metrů v jednom kuse. Materiál je kotven speciálními příponkami. Pro klik systémy představuje společnost dva nové výrobky – hliníkovou sněhovou zábranu a provětrávací lištu u hřebene.
Realizovaná investice do převíjecího zařízení v roce 2022 umožňuje dodávat svitky nejen s průměrem 500 mm, ale nově také v průměru 300 mm, a to až do max. hmotnosti návinu 200 kg. Menší průměr svitků je určen pro realizační firmy, klempíře, izolatéry a pro snadnější manipulaci s materiálem. Nově v šíři 1000 mm je nabízena silná hliníková fólie v tl. 50 a 99 micr. vhodná k izolacím saun, podlah, ale také ke grilování a dalším účelům. KERAMET je českou rodinnou firmou a v roce 2023 oslaví své 30. výročí.

Společnost Photomate představuje novou službu, jak zjistit optimální velikost fotovoltaické elektrárny, jakou zvolit baterii a za jak dlouho se investice vrátí. Nabízí řešení s Huawei FusionSolar měničem a baterií Huawei FusionSolar Luna 2000, které je optimální v kombinaci s tarifem Elektřina pro soláry od skupiny ČEZ. Tarif od ČEZu umožní vzít si kdykoliv zpět tolik energie, kolik jim člověk dodá. Vše lze rychle spočítat díky Photomate Solární kalkulačce, která je k dispozici na webových stránkách společnosti.

Jak ušetřit za topení poradí společnost Roto střešní okna. Na veletrhu představí nejen produkty s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, ale rovněž možnosti výměny střešních oken. Doporučí, jaký postup výměny oken je nejvhodnější a jaké produkty vyhovují daným potřebám. Společnost doporučuje již při renovaci myslet na vnitřní a vnější příslušenství, které dokáže přispět k udržení příjemné teploty jak v létě, tak i v zimě. Obzvlášť účinná je venkovní lamelová roleta pro střešní okna. Dle zkušeností lze její instalací ušetřit až třetinu nákladů na vytápění.

Společnost SATJAM se veletrhu Střechy Praha zúčastňuje pravidelně a pokaždé má pro návštěvníky připravenu řadu novinek: Okapový systém SATJAM Kwadra s hranatým tvarem, dále původně maloformátovou krytinu Taurus v prodloužené velkoformátové verzi SATJAM Taurus Maxx, inovace maloformátové krytiny SATJAM Taurus Modul nebo šablonu SATJAM Rombo Metalic. Další novinkou je držák pro solární systémy DSS.CWL.7016 (šedá). Jedná se o unikátní držák solárních panelů do plechových, profilovaných krytin. Na rozdíl od obdobných držáků se nekotví do podkladu, ale jen do samotné krytiny. Vedle těchto novinek najdete na stánku celý široký sortiment.

Kromě novinek připravila společnost na svém stánku i soutěž o střechu zdarma. Vítěz získá 100 m2 kvalitní hliníkové krytiny Taurus Modul nebo novinky Taurus Maxx ve zvoleném povrchu a vybrané barvě, včetně dodání až na stavbu.

Firma BAUPROTECT na veletrhu představí střešní fóliovou membránu KÖSTER TPO Pro, která splňuje parametry pro udržitelný rozvoj. Je extrémně efektivní z hlediska zdrojů. Krytina vyrobená z PE recyklátů a sama o sobě je též plně recyklovatelná. Krytina KÖSTER TPO Pro má vysokou odolnost a velmi dlouhou životnost. Neobsahuje těkavá změkčovadla, chloridy ani jiné škodlivé látky.

Novinkou společnosti LANIT PLAST je polykarbonátová zámková deska Marlon ClickLoc s vnitřní strukturou. Unikátní vnitřní struktura desky rozptyluje dopadající světlo, a proto nedochází k vysokému ohřevu prostoru pod deskou. Jedinečná možnost montáže od 5° sklonu střechy. Velmi jednoduchá montáž desek CLICKLOC na latě. Zcela hladká střecha bez dalších prvků na střeše.

Na stánku společnosti Stanley Black and Decker bude k vidění 18V akumulátor DEWALT POWERSTACK DCBP518 5,0 Ah, který využívá jako první na světě technologii plochých článků. To poskytuje jakémukoliv akumulátorovému nářadí DEWALT až o 50 % více výkonu a dvakrát delší životnost než při použití klasického akumulátoru s cylindrickými články. Akumulátory POWERSTACK zvyšují efektivitu práce a prodlužují životnost.

STŘECHY COMAX® na stánku představí novinku roku 2022 – krytinu COMAX KLIK 31 s celoplošnou zpevňující mikroprofilací a zárukou až 75 let. A nově ke všem svým krytinám nabídnou řešení pro fotovoltaické panely – nabídka osloví jak majitele již hotových střech, tak majitele novostaveb. A do třetice zvou všechny návštěvníky výstavy se zájmem o novou střešní krytinu, aby zavítali na stánek 303 v hale 3 a zasoutěžili si o krytinu zn. COMAX zdarma.

Novinkou firmy Hybrid House je inovativní solární krytina FULL ROOF CLICK ON SYSTEM.

Návštěvníci se mohou těšit na širokou škálu nářadí různých značek (např. Toughbuilt, Piher, Sola, Zircon, Pica a další) na stánku HZ profi tools.

Česká firma SCHLIEGER nabídne nejúčinnější FVE panely s výkonem 550 Wp. Jedná se o jediné bezrámové fotovoltaické panely na českém trhu. Disponují triple-cell technologií o výkonu 550 Wp a fungují i při částečném zastínění. Díky inovované technologii a designu dokážou generovat o 6–15 % více elektrické energie než běžné panely s rámem o stejném výkonu. Kromě bezrámových panelů Schlieger představí všechny nezbytné komponenty pro domácí solární elektrárny včetně baterií, střídačů nebo nabíjecích stanic. A pokud máte zájem maximalizovat své energetické úspory kombinací FVE a tepelného čerpadla, prohlédnout si můžete i SCHLIEGER PREMIUM – nejtišší tepelná čerpadla typu vzduch-voda. Stánek Schlieger najdete v hale 4, kde vás tým zkušených poradců provede celým portfoliem a zodpoví případné dotazy.

TOPWET představí univerzální střešní vpust TWJ UNI umožňující okamžité vodotěsné řešení u těžko přístupných míst při rekonstrukcích ploché střechy.

Na stánku společnosti DJI TELINK bude k vidění celá řada dronů DJI ENTERPRISE, a to konkrétně: Mavic 3E, Mavic 3T, DJI M30T, DJI M300 a také horká novinka v ČR Mavic 3M. Kromě dronů budou k dispozici snímače L1, P1, H20N a software DJI TERRA.

Společnost BUDMAT Česko předvede střešní krytinu Como, která je budoucností střešní estetiky. Je novinkou v sortimentu plechových střešních krytin. Její profil má dvakrát lomenou hranu, která dělá plochu opticky nízkou, ale současně zajištuje jedinečnou pevnost jednotlivých modulů.

Společnost Střechy 92 v roce 2022 inovovala systém rekonstrukce střech panelových domů tak, aby vyhovoval budoucí instalaci FV panelů ze statického hlediska a především z hlediska bezpečného kotvení přímo do dřevěné konstrukce systému RpSt. Rovněž nově otevřeli dělící a skladovací centrum určené výhradně ke zpracování LVL vrstveného dřeva. Jedná se o první dělící centrum LVL v České a Slovenské republice. Hlavní výhodou je odstranění čekacích dob a dodání v podstatě jakéhokoliv profilu formátu LVL bez ohledu na poptávané množství.

Na stánku GREEN DEPOT v hale 3 si návštěvníci budou moci prohlédnout technologii EUREKO GREEN ROOFING CASE od firmy REGRA PLAST, jež kombinuje spojení střešní krytiny a nosiče extenzivní zelené střechy. Je použitelný pro šikmé střechy o sklonu 5-45°. Pokládá se na latě a díky tomu řeší problémy s uplatňováním zelených střech na střechách se sklonem převyšujících 15°.

Společnost SOMI je technologický startup založený v roce 2019 s cílem výrazně zvýšit efektivitu fotovoltaických elektráren. Na veletrhu, kterého se účastní letos poprvé, představí revoluční technologii inteligentního řízení fotovoltaické elektrárny. Patentem chráněný SOMI systém řídí fotovoltaickou elektrárnu pomocí umělé inteligence. Systém se učí energetické návyky budovy a na základě těchto návyků určuje potřebnou energii pro provoz budovy. Sleduje také dostupné informace z meteostanic a pracuje s aktuálními cenami elektřiny na burze. Díky těmto třem pilířům dokáže systém v reálném čase řídit a vyhodnocovat chod celé elektrárny, což výrazně snižuje náklady a zrychluje návratnost investice. Přijďte se podívat na stánek 420 v hale 4, kde Vám rádi technologii představí tým společnosti SOMI a odpoví na všechny vaše dotazy.

Podobné články

Reklama
1000×210 Témata veletrhu 2025

Veletrh se koná pod záštitami

Partneři veletrhu

Novinky z veletrhu na váš e-mail

Žádný spam | Odběr můžete kdykoliv odhlásit