Přeskočit na obsah

Fórum 2022 – Modrozelená infrastruktura v pátek 4. 3. 2022

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) pořádá Fórum 2022 – Modrozelená infrastruktura v pátek 4. 3. 2022 (10:00 – 14:00) v PVA EXPO PRAHA Letňany (Konferenční sál I, Vstupní hala I). Fórum je součástí veletrhu STŘECHY PRAHA. Odborným garantem a moderátorem Fóra je Ing. Zuzana Vyoralová, Ph.D. Přednášet dále budou Ing. Zbyněk Drbal, Ing. Petr Hrdlička, Ing. Luděk Vejvara, Ph.D., aut. ing. a Ing. Radmila Fingerová. Fórum je zařazeno do projektu Celoživotního vzdělávání ČKAIT a ohodnoceno 1 bodem.

Voda je nenahraditelnou součástí našeho života, avšak její zásoby se stále zmenšují. Dostupnost surové vody je stále složitější, takže se z vody stává jedna z nejdiskutovanějších komodit. Její zdroje, zásoby, možnosti jejího zachycení v místě spadu a následná akumulace se tak stávají velmi aktuálním problémem, který je nutný řešit nejen v rámci budovy a přilehlého pozemku, ale i v rozsahu urbanizovaného území a krajiny.

Nadměrné využívání vody, fyzické změny zdrojů vody, změna klimatu a znečištění jsou faktory, které se podepisují jak na velkém přírodním koloběhu vody, tak především, a to zásadním způsobem, na malém vodním cyklu. Urbanizovaná území se stávají tepelnými ostrovy, které zásadně tento přírodní vodní rytmus mění.

Vzhledem k tomu, že tyto tendence jsou dlouhodobě neudržitelné, hledají se možnosti zlepšení současného stavu. Navrhovaná řešení zahrnuje koncepce napodobení přirozeného vodního cyklu pomocí přírodních prvků, které umožňují vodu vsakovat, čistit, odpařovat nebo zdržet co nejblíže jejímu zdroji – tzv. Modrozelená infrastruktura.

pdf Dokumenty Fórum 2022 - Modrozelená infrastruktura

Podobné články

Reklama
1000×210 Témata veletrhu 2025

Veletrh se koná pod záštitami

Partneři veletrhu

Novinky z veletrhu na váš e-mail

Žádný spam | Odběr můžete kdykoliv odhlásit