Přejít k hlavnímu obsahu

ZAJÍMAVOSTI NA VELETRHU

Elektromobil TESLA Model X

Atraktivní venkovní expozici v podobě elektromobilu TESLA Model X připravila společnost EKOTECHNIK Czech. Jedná se o přelomový elektro SUV vůz. Je to nejrychlejší, nejbezpečnější a nejpromyšlenější SUV vůz na světě. Jeho rychlost a bezpečnost jsou ohromující. Vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy. Zajímavostí je, že se jeho zadní dveře FALCON WINGS otevírají vzhůru k nebi. Tento vůz budete mít možnost vidět před hlavním vstupem do výstavních hal. V kombinaci s produktem SOLAR-KIT, kterým můžete nejen nabíjet Vaší novou Teslu a jezdit zadarmo, si zároveň můžete snížit vyúčtování za spotřebu energie v domácnosti.

Keramický koutek TONDACH

Přijďte poznat keramiku vlastními smysly do keramického koutku TONDACH, kde budete mít skvělou možnost se blíže seznámit s kreativní prací s keramickou hlínou či poslechnout si jasně zvonivý zvuk „taškofónu“ (viz obrázek níže). Odborníci z oboru předvedou, jak se s hlínou pracuje, a co je možné z ní vytvořit. Návštěvníci si zároveň sami budou moci vyzkoušet vykrojení a ozdobení libovolného tvaru nevypálené bobrovky.

 

Evropské mistrovství tesařů

Na stánku Cechu KPT ČR předvede Tesařství Martin a Bohumír Šnajdrovi, Komařice ukázku soutěžního modelu krovu z Evropského mistrovství tesařů 2016 konaného v Basileji. Kdo se v loňském roce do Basileje nedostal, má jedinečnou možnost tuto konstrukci spatřit. Jedná se o moderní pojetí tesařského řemesla, náročnou především svým vynesením na profil.

 

Středověká konstrukce střechy

Žáci oboru tesař Střední školy řemeslné v Jaroměři předvedou na stánku Cechu KPT ČR výrobu modelu středověké konstrukce střechy. V průběhu veletrhu bude také k vidění tolik žádaná výroba ozdobných konců krovu. Pro návštěvníky je nachystána i jedna novinka, a to jsou začínající živnostníci-tovaryši Cechu KPT ČR, kteří předvedou svou řemeslnou zručnost.

 

                            "Taškofón" (TONDACH)                                                                          Elektromobil TESLA Model X (EKOTECHNIK Czech)