Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Plech, to je design a funkčnost v jednom

SATJAM, s.r.o.

V roce 2019 probíhal 4. ročník České ceny za architekturu a z pestré směsice nejrůznějších objektů do popředí výrazně vystupují ty, u nichž je použitý plech. Přitom je lhostejno, zda se jedná o střechu, fasádu či zajímavou interiérovou aplikaci. Plech jako stavební materiál je prostě trendy – minimalistický, elegantní, schopný překlenout téměř jakýkoliv tvar a dodávaný v žádaných tmavých barvách. Použití plechu řeší jak design stavby, tak funkčnost dané konstrukce.
Správnost vyslovené hypotézy potvrzují i výsledky třetího ročníku soutěže, kdy ze 145 přihlášených objektů získalo 7 nejzajímavějších čestné označení Finalista soutěže, a u čtyř z finalistů byl plech použitý jako dominantní architektonický prvek.
V případě Rekonstrukce a přestavby mlýna na bydlení v Povltaví šlo konkrétně o krytinu SATJAM Šindel, kterou ve svém projektu použila architektonická kancelář Stempel & Tesař. Lehká krytina v grafitovém odstínu ideálně kontrastuje s bělostí budovy a její profilace přispívá k autentickému výrazu starého mlýna.
Použití značky SATJAM na zmíněné realizaci je popřením zažitého mýtu, že plechová krytina je jen levnou náhražkou skládaných krytin. Sebevědomě se tvářící střešní plocha, jako spolutvůrce celkového výrazu mlýna, dokládá opodstatněnost použití plechové krytiny ve výrazném architektonickém konceptu. Technické parametry plechovou krytinu navíc zvýhodnily i ze statického hlediska, protože u realizace bylo nutno odlehčit původní krov.
Spojení značky SATJAM s renomovanými architekty je ručníkem hozeným do ringu. Je to výzva všem konzervativcům, aby se nebáli experimentovat a používali ve svých projektech moderní plechové krytiny SATJAM.
Přijďte navštívit náš stánek 310 v hale 3 a dozvíte se více o možnostech plechových střech SATJAM.