Přejít k hlavnímu obsahu

Nebesys - nekonečnost architektury

Nebesys a.s.

NEBESYS přichází s jedinečným transparentním střešním systémem

Česká společnost NEBESYS zde představuje unikátní transparentní střešní systém. Jedná se o první systém na světě, který dokáže proměnit šikmou střechu – k nerozeznání od běžné střechy – v kompaktní průhlednou plochu s panoramatickym výhledem do exteriéru, a díky tomu zajišťuje nadstandardní prosvětlení interiéru. To vše při zachování soukromí uvnitř budov. Systém NEBESYS byl poprvé použit v Litomyšli před 11 lety a později instalován také v Mikulově na střeše Hotelu DESATERO, který zde byl dosud v tichosti od roku 2019 testován.

NEBESYS je k nerozeznání od běžných střech a přitom tak jiná a revoluční.

Oproti stávajícím střešním systémům přináší novinka celou řadu nesporných výhod a vylepšení. Na výběr je mnoho typů krytin. Například prejz, bobrovka, brněnka ale i mnohé další. Umožňuje využít půdní prostory v památkových zónách měst, a tím zpomaluje zastavování volné krajiny. Zajišťuje větrání interiérů několika přímými systémy i rekuperací. A v současné době pracuje společnost na tom, aby byl systém NEBESYS schopen také ohřívat vodu.

"Atraktivita tohoto řešení přivádí diváka nad horizont událostí, odkrývá střešní krajinu v celé šíři a umožňuje realizovat pod střechou prostory izolované proti vodě i dešti, ale také vzdušný prostor střešních zahrad, které jsou ukryty před zraky okolí,“ říká Přemysl Kokeš autor systému.