6.–8. 2. 2020

PVA EXPO PRAHA LETŇANY

čtvrtek, pátek: 10–18 h, sobota: 9–16 h

Střechy Praha – Facebook Střechy Praha – Instagram

NOVINKA – ZÓNA PRO TESAŘE

ZVÝRAZNĚNÝM TÉMATEM 21. ROČNÍKU VELETRHU JE TESAŘSKÉ ŘEMESLO

Tesařské řemeslo je jedním z nejdůležitějších, nejkrásnějších, ale i nejnáročnějších stavebních řemesel. Je k němu nutná velká zručnost i rozsáhlé technické znalosti. Na veletrhu chceme ukázat maximum, co s tímto řemeslem souvisí, tedy dřevomateriály, technologie (moderní i tradiční tesařské techniky), spojovací prvky, nářadí, nástroje, zvedací techniku a další vybavení pro řemeslníky, prostředky pro ošetření dřeva, principy diagnostiky a sanace dřevěných konstrukcí, návrhové software a další.

Všechny aktivity soustředíme do tzv. Zóny pro tesaře, která bude umístěna ve výstavní hale č. 4 včetně pestrého doprovodného programu. Návštěvníci uvidí množství ukázek tesařského řemesla, kdy budou vznikat konkrétní výrobky. Mohou se zúčastnit soutěží zručnosti a vyhrát zajímavé ceny, včetně profesionálního nářadí.

Ke zvýrazněnému tématu chystáme bohatý přednáškový program. Těšit se můžete na další ročník Fóra Dřevěné konstrukce, který se bude mimo jiné věnovat dřevěným stavbám typu rozhledny, lávky, mosty, dětská hřiště a jejich údržbě. K dispozici bude informační a poradenské centrum, jak obecné pro veškerou výstavbu, tak speciální pro oblast pokrývač-klempíř-tesař.

Historii tesařského řemesla budou připomínat vzácné muzejní exponáty. Součástí tesařské zóny budou též ukázky speciálních seker, např. teslic, širočin či hlavatek.

Cílem setkání tesařů je vzájemná výměna zkušeností, prezentace tesařského řemesla, jeho kouzla a náročnosti „naživo“ širokému publiku, včetně možnosti vyzkoušet si novinky v oblasti nářadí a technologií.

Základní pilíře nového projektu ZÓNA PRO TESAŘE

  • nový projekt s cílem založit tradici každoročního setkání tesařů v rámci veletrhu
  • prezentace firem z oboru - materiály a tesařské techniky, nářadí a další vybavení, spojovací prvky, software, ošetření dřeva….
  • historie tesařského řemesla v muzejních expozicích
  • setkání s osobnostmi v oboru, prezentace zajímavých děl
  • prostor pro neformální výměnu zkušeností – diskusní fóra, semináře, Fórum „Dřevěné konstrukce 2019“
  • soutěže zručnosti o hodnotné ceny
  • představení tesařského řemesla (praktické ukázky)

 

Záštity veletrhu