Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Křišťálová kopule lightway crystal 400 HP

Lightway s.r.o. Originalita výrobku spočívá v tom, že jako jediný český výrobce tubusových světlovodů má firma Lightway kopuli vyrobenou ze skla. I po několika letech působení povětrnostních vlivů, slunečního záření či smogu křišťálová kopule vydrží a nezestárne jako plastové kopule jiných výrobců. Na střeše vypadá skvěle a nasbírá víc světla. 
Křišťálová kopule Lightway Crystal 400HP vyrobená z českého křišťálu nasbírá o 30 % víc světla oproti světlovodům, které mají na střeše místo kopule střešní okno nebo ploché sklo v rámu světlíku. Díky sodno-draselnému sklu, ze kterého je vyrobena, a jejímu specifickému tvaru, má výborné schopnosti sbírat světlo z oblohy i když je slunce pod mrakem. Nešpiní se, protože má hladký a tvrdý povrch a tvar, který je samočistící s každým deštěm.
Křišťálové sklo, v nejčistší podobě zvané též křišťál, je olovnaté sklo používané pro své světelně-odrazivé vlastnosti (vysoký index lomu světla) především k dekorativním účelům. Obsahuje zpravidla 18–35 % oxidu olovnatého (PbO), kterým jsou nahrazeny vápenaté složky běžného skla.
Kopule je navržena tak, aby co nejvíce pohlcovala paprsky denního světla a aby byla odolná proti mechanickým nárazům (kroupy). Žebrování kopule připomíná krystalky křišťálu.
Soutěž Zlatá taška Ročník 2012 Pořadí v tabulce výsledků 1