Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Ing. Alena Georgiadisová

Ocenění Osobnost střechařského oboru, které pořadatel veletrhu Střechy Praha uděluje od roku 2014 (nyní tedy po páté), získala Ing. ALENA GEORGIADISOVÁ. Ocenění se předávalo na slavnostním galavečeru v prostorách hotelu Clarion.

Paní Alena zasvětila svůj profesní život popularizaci střechařského řemesla. Je šéfredaktorkou odborného časopisu Střechy-Fasády-Izolace, který vychází v ČR a SR již od roku 1994. Připravuje krásné reportáže o pokrývačském, tesařském i klempířském řemesle, jezdí po celé republice a z pohledu stavebního odborníka vyhledává zajímavá díla a hovoří s jejich zhotoviteli na místě, pořizuje fotodokumentaci a připravuje poutavé články do časopisu. Představuje nové materiály, technologie, systémy a jejich využití v praxi, opírá se o názory odborníků a představuje i novinky z výstav. 

Paní Alena byla a je členkou odborných porot různých soutěží v oboru a stála i u zrodu Memoriálu Jiřího Krmáška o nejlepší klempířské dílo a Memoriálu Antonína Fajkoše, kdy přátelé a blízcí Antonína Fajkoše si přáli vytvořit trvalou připomínku tohoto významného mezinárodního odborníka na střechy. Posláním soutěže je vyhledávat talentované studenty a podnítit jejich zájem o nové vědomosti spojené se střechami. Vítězové Memoriálu jsou vyhlašováni a oceňováni právě v průběhu veletrhu Střechy Praha.