Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

2014

STODO 12 posuvná taška, glazura amadeus natur

TONDACH Česká republika s.r.o. – závod Stod Jedná se o novou povrchovou úpravu – transparentní (průhlednou) glazuru Amadeus Natur.
Ta je nanesena na režnou tašku a při cca 1050 °C je vypálena spolu s taškou. Tak je docíleno přirozeného vzhledu páleného střepu (režná přírodní barva) s lesklým hladkým povrchem, který redukuje usazování nečistot a zajišťuje rychlý odvod vody ze střechy.
Glazura navíc přírodní režnou tašku zušlechťuje, zpevňuje a chrání.
Povrch je stálobarevný, bez dodatečných nátěrů a ochranných vrstev. Tato nová povrchová úprava je nanesena na nejprodávanější tašku Stodo 12, která je vhodná pro novostavbu i rekonstrukci. 
Přílohy letak_stodo_amadeus_natur.pdf Soutěž Zlatá taška Přihlašovatel TONDACH Ročník 2014 Pořadí v tabulce výsledků 1

Povrchová úprava Longlife

Dachziegelwerke NELSKAMP GmbH V roce 2013 se začal v České republice distribuovat nový unikátní povrch pro betonové střešní krytiny, který je jedinečný jak konstrukčním řešením, tak výsledným efektem na střeše.
Vhodná kombinace betonů
Betonové krytiny řady Longlife vycházejí z osvědčeného výrobního postupu, který je pak rozšířen o nanesení další vrstvy z tzv. mikrobetonu.

Střešní krytina je vyráběna klasickým způsobem z běžného (hrubého) betonu pro zachování požadované pevnosti.
Následně je nanesena tenká vrstva velmi jemného mikrobetonu, který má daleko menší zrnitost. Ta pak umožní vytvořit dokonale hladký povrch s minimální porézností.

Přednosti povrchu Longlife
Řada Longlife díky jemnosti použitého písku získala v kategorii betonových střešních tašek řadu NEJ:

nejlepší odolnost vůči zanášení prachem a jiným nečistotám
nejlepší odolnost vůči mechu
nejlepší barevná stálost
nejvyšší odolnost vůči poškrábání 

Přílohy nelskamp-prospekt_18-09-2013.pdf Soutěž Zlatá taška Přihlašovatel STAV-INVEST střešní systémy s.r.o. Ročník 2014 Pořadí v tabulce výsledků 6

Designo WDC i8. K RotoComfort

Roto Dach und Solartechnologie GmbH Okno Designo WDC i8. K RotoComfort je díky revoluční patentované technologii otevírání unikátem na českém trhu. Jedná se o okno s automatickým otevíráním. Nejde však o standardní automatické kyvné okno, které je v horní části otevíráno pomocí řetězu, ale o okno výklopné.
Okno je možné ovládat různými způsoby. Otevírat a zavírat ho lze pomocí tlačítka přímo na rámu okna, nebo dálkovým ovladačem. Samozřejmostí je i možnost připojení na centrální řízení domu a následné automatické ovládání čidly nebo například SmartPhonem odkudkoli chcete. Standardem tohoto unikátního ovládání je i mycí poloha, kdy je okno jednoduše překlopeno vnějším zasklením dovnitř.
Výhodou tohoto střešního okna je jeho podobnost s výklopným/kyvným oknem WDF R8. Nechybí zde tedy celoobvodové kování, zateplovací blok na celou výšku rámu ani možnost osazení zasklením Roto blueTec Plus, s kterým okno dosahuje doporučených hodnot součinitele prostupu tepla pro pasivní domy Uw = 0,8W/m2K. Jedinečnost tohoto výrobku dokazují i jeho rozměry, ve kterých jej vyrábíme. Střešní okno rozměru 1140/1800 či 1340/1600 s trojsklem nabízíme ve standardu prakticky jako jediný výrobce střešních oken.
Nestává se často, aby se na trhu objevil skutečně nový výrobek. Střešní okno Designo WDC i8. K RotoComfort je však tento případ a v Česku se jedná o absolutní novinku. 
Přílohy wdc_i8._k_rotocomfort_obecne.pdf ebzwdfr8-004.pdf Soutěž Zlatá taška Přihlašovatel ROTO střešní okna s.r.o. Ročník 2014 Pořadí v tabulce výsledků 4

Cedrový střešní šindel štípaný WRC 610 mm

Waldun Group Kanada Cedr červený (Thuja plicata) rostoucí v horách na západě severní Ameriky je známý velkou odolností vůči biotickým škůdcům, která je daná značným podílem organických sloučenin na bázi terpenů, pryskyřic a olejů obsažených přímo v buněčných stěnách. Jeho dřevo se vyznačuje širokou paletou plných barev (od světle hnědé po tmavě hnědou), dlouhotrvajícím aroma, rovnoměrným růstem dřevních vláken a v neposlední řadě nízkou objemovou hmotností (po vysušení 320–350 kg/m3), což má v případě šindele přímý vztah na lepší izolační vlastnosti a nižší požadavky na nosnou konstrukci.

100% odolnost vůči dřevokaznému hmyu a houbám
velmi lehká střešní krytina
100% ekologický výrobek
zcela přírodní materiál 

Přílohy letak05.pdf Soutěž Zlatá taška Ročník 2014 Pořadí v tabulce výsledků 3

ENERGAIN

DuPont DuPontTM Energain® je panel s hliníkovým povrchem, na okrajích lemovaný hliníkovou páskou, který obsahuje směs parafínového vosku a kopolymeru, měří 1 m×1,2 m×5,26 mm a váží 5,4 kg. Při teplotách pod 18 °C zůstává vosk v tuhém skupenství. Jakmile vlivem slunečního záření nebo vlivem vzrůstu teplot v interiéru dosáhne teplota v místnosti 22 °C, dojde ke změně skupenství a parafín se roztaví. Při přeměně dojde k absorpci tepla do panelu. A naopak, jakmile se v místnosti ochladí pod 18 °C, parafínový vosk opět přejde do tuhého skupenství a teplo se uvolní zpět do místnosti.

šetří náklady na energie
může sloužit zároveň jako parozábrana
může zlepšit komfort místnosti redukcí
teplotních špiček až o 7 °C
snadná montáž – jako sádrokarton

Přílohy a2._cast.pdf a1._cast.pdf Soutěž Zlatá taška Přihlašovatel DuPont CZ, s.r.o. Ročník 2014 Pořadí v tabulce výsledků 5

CLASSIC STAR

STAR představuje nejnovější trend v technologii výroby střešních krytin.Vyznačuje se výrazně hladkým a atraktivním povrchem, který zvyšuje ochranou schopnost krytiny a její odolnost před extrémními vlivy počasí, jako je např. krupobití. Speciální, do povrchu integrované pigmenty, zajišťují odraz infračerveného záření a chrání tak střechu před přehřátím.
Jedinečnost technologie výroby STAR

výjimečně hladký a atraktivní povrch
zvýšená ochrana před usazením nečistot, mechů a řas
zvýšená ochrana před extrémními vlivy životního prostředí (krupobití, silné bouřky, ...)
optimalizace předního řezu tašky
reflexní povrch odráží tepelné záření a omezuje přehřívání střechy 


Přílohy a4_letak_bramac_star.pdf Soutěž Zlatá taška Přihlašovatel BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. Ročník 2014 Pořadí v tabulce výsledků 2