Přejít k hlavnímu obsahu

Brno se Starou Ponávkou a park Mariacela

TZB-info 1 den 11 hodin ago
Na relativně komorní ploše se podařilo vytvořit krásný a účelný projekt parku Mariacela, volně spojeným s areálem Svatopetrská. Ponávka je zde na 300 metrech vrácena do přírodní podoby. To místo neskutečně prokouklo a nadechlo se a změna je s původním stavem zcela nesouměřitelná.

Inovativní CARPORT SOLAR od Alukovu - zdroj udržitelné energie a ochrana vozidla

TZB-info 2 dny 11 hodin ago
Společnost Alukov, český výrobce terasových, bazénových zastřešení a vířivých van, uvádí na trh novou řadu designových solárních Carportů, které využívají slunce k výrobě elektrické energie pro dobíjení elektromobilu či pro domácnost. Carport Solar tedy poskytuje efektivní možnost využití parkovacího místa k výrobě energie a současně k ochraně vozidla.

Nová provětrávaná fasáda s vysokou odolností proti vlhkosti

TZB-info 2 dny 11 hodin ago
Zateplovací systém Glasroc X posouvá provětrávané fasády zase o krok dál. Jeho skladba zajišťuje optimální vlhkost obvodové konstrukce, podporuje tepelně-izolační funkci minerální izolace a dokáže výrazně zlepšit vzduchovou neprůzvučnost stavby. V systému se snoubí to nejlepší z portfolia značek Isover, Rigips a Weber.

Vodík, zemní plyn nebo dovoz? Aneb jak v české energetice nahradit uhlí

TZB-info 3 dny 11 hodin ago
Konec uhlí pro výrobu elektřiny v ČR je odborníky předpokládán mezi roky 2033 a 2038. Velcí provozovatelé uhelných elektráren, včetně ČEZ nebo Sev.en, však očekávají, že při současném vývoji cen elektřiny a emisních povolenek bude výroba elektřiny z uhlí ztrátová už v roce 2026. Čím ji nahradit? Zeptali jsme se Františka Hrdličky.

Školení k připravované revizi TPG 905 01 již brzy!

TZB-info 3 dny 11 hodin ago
TPG 905 01 Základní požadavky na bezpečnost provozu plynárenských zařízení, je stěžejním předpisem pro projekty plynových zařízení a jejich bezpečný provoz. Český plynárenský svaz požádá školení, které seznámí se záměry připravované revize.

Pětina rekonstrukcí v tuzemsku zasahuje do obvodového zdiva. Češi řeší hlavně kvalitu materiálu

TZB-info 3 dny 11 hodin ago
Pět procent Čechů rekonstruuje obvodové zdivo, nebo to plánuje. Zasahovat do stěn se letos během renovace nemovitostí chystá o dva procentní body více investorů než před rokem. Opravy obvodových stěn nyní tvoří pětinu všech realizovaných či plánovaných rekonstrukcí. Ve zbytku případů se pak jedná o změny v interiéru nebo výměnu střechy. Vyplývá to z průzkumu*, který pro Wienerberger provedla společnost Ipsos.
Checked 2 hodiny 20 minut ago TZB-info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
URL https://www.tzb-info.cz/ Subscribe to TZB-info feed