Přejít k hlavnímu obsahu

Před čtvrt stoletím byl otevřen Strahovský tunel v Praze

ESTAV.cz 5 hodin 55 minut ago
Před 25 lety, 2. prosince 1997, byl otevřen Strahovský tunel v Praze. Jeho výstavba trvala 12 let a v době svého zprovoznění byl nejdelším silničním tunelem v České republice. Na severní straně tunelu navazuje od září 2015 Brusnický tunel, který je součástí tunelového komplexu Blanka ústícího na trojském břehu Vltavy.

Účinné větrání s tichými ventilátory Helios

ESTAV.cz 18 hodin 40 minut ago
Kvalitní větrání zvýší komfort bydlení. Především v koupelnách bez oken je žádoucí účinné větrání, které neježe odstraní pachy a vlhkost, ale hlavně účinně zabrání tvorbě plísní. Ventilátory Helios do koupelen a WC, vyznačující se dlouhou životností, výkonnými motory s extrémně tichým chodem, oceněným designem a možností instalace přímo nad vanu či sprchu, vám v tom pomohou.

Rosí se vám v zimě okna v domácnosti? Co s tím?

ESTAV.cz 1 den 18 hodin ago
V momentě, kdy se vodní páry dovnitř dostanou, plastové okno se začne mezi skly mlžit. A to je zásadní problém, který řešte urychleně se svou okenářskou firmou. Průnik vlhkosti mezi skla totiž indikuje porušení vzduchotěsnosti, a tím i zásadní zhoršení izolačních parametrů. Dokud běží záruka, je to rovněž důvod k reklamaci okenních skel.

Nebojme se lehkých topných olejů

ESTAV.cz 1 den 18 hodin ago
Otázkou dnešních dnů je, jak a zda budeme schopni vytápět své domy přes zimu. Extrémní nárůst cen energií a inflace obecně u většiny z nás vyvolává obavy a pochopitelně se snažíme najít taková řešení, která by pro nás byla přijatelná a udržela náš komfort. Vytápění lehkými topnými oleji je velmi bezpečné a spolehlivé, přesto má v Čechách minoritní zastoupení.

Prezident Zeman podepsal daň z neočekávaných zisků a další daňové změny

ESTAV.cz 2 dny 7 hodin ago
Na energetické, petrolejářské či těžební firmy a banky od příštího roku dopadne daň z mimořádných zisků. Od příštího roku se také zvýší limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty z nynějšího jednoho milionu korun na dva a spolu s tím se zvýší i limit pro využití paušální daně. Do konce příštího roku se prodlouží možnost rychlejších odpisů firemního majetku. Takzvaný daňový balíček, který tyto a další novinky přináší, podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad.

Udělejte z domova bezpečné místo s požárními hlásiči a detektory kouře a CO Honeywell Home od společnosti Resideo

ESTAV.cz 2 dny 18 hodin ago
Požáry v domácnostech představují vážnou hrozbu i dnes. Zajistit bezpečnost lidí může být tak snadné – stačí nainstalovat požární hlásiče a detektory kouře Honeywell Home od společnosti Resideo. Náš sortiment požárních hlásičů a detektorů kouře je určen pro všechny typy domů, včetně rekreačních objektů, penzionů a karavanů.

Stavařina to je dřina? Nemusí. Robotizace změní i stavebnictví

ESTAV.cz 2 dny 18 hodin ago
Jednotvárné a těžké lidské práce nás – snad brzy – zbaví roboti. Tomuto trendu se nevyhne ani stavebnictví. Metoda BIM k tomu otevírá dveře. Informace s Digitálního modelu stavby (DiMS) umožní řídit autonomní stroje i roboty. Takže záhy může nastat doba, kdy lidí na stavbě bude třeba mnohem méně.

Dřevo je v módě, v koupelně a exteriéru ale vsaďte na jeho imitaci. Nebudete litovat

ESTAV.cz 4 dny 18 hodin ago
Návrat k přírodě je trend a v bydlení to platí minimálně dvojnásob. Právě tam – v interiéru i exteriéru – se stále častěji uplatňují nejen přírodní materiály v „originální“ podobě, ale také jejich imitace. Prim mezi nimi hrají jednoznačně keramická dlažba a obklady v dekoru dřeva. Jaké jsou jejich výhody ve srovnání s opravdovým dřevem a kde a proč by měly najít místo i u vás doma?

Boční zasklení pergol má spoustu výhod

ESTAV.cz 5 dnů 18 hodin ago
Díky bočnímu zasklení můžete ze své pergoly vytvořit zimní zahradu a prodloužit tak sezónu jejího využívání. Zjistěte, proč a kdy se pro zasklení rozhodnout a jaké jsou výhody tohoto řešení.

Zázračné pelety pro váš kotel

ESTAV.cz 5 dnů 18 hodin ago
Začíná to pilinami a výsledkem je teplo vašeho domova. Pelety dokážou zařídit i přes svou drobnost teploučko pro váš dům. Přečtěte si o nich víc.
Checked 2 hodiny 47 minut ago ESTAV.cz
Architektura. Stavba. Bydlení.
URL https://www.estav.cz Subscribe to ESTAV.cz feed