Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Skládací schody vás pohodlně dovedou až na půdu

ESTAV.cz 20 hodin 50 minut ago
Půdní schody umožňují snadný a bezpečný vstup na půdu bez nutnosti pořízení nákladných stacionárních schodů, které zabírají spoustu místa. Tyto schody splňují všechny technické požadavky a bezpečnostní normy a zajišťují maximální uživatelský komfort.

Zkvalitňování dat katastru nemovitostí novým mapováním a revizemi. Pokračující digitalizace katastru

ESTAV.cz 20 hodin 50 minut ago
Zkvalitňování dat katastru po jejich digitalizaci probíhá kontinuálně. Nejde však jen o zkvalitnění dat novým mapováním, ale také výsledky revizí, které je plánováno dokončit v roce 2030. Kromě toho pokračuje i digitalizace činností ve státní správě a digitalizace dalších částí katastrálního operátu kvůli jejich lepší dostupnosti dálkovým přístupem pro běžné uživatele i vyhotovitele geometrických plánů.

Kladenští zastupitelé schválili prodej pozemku, kde má stát výšková budova

ESTAV.cz 1 den 8 hodin ago
Kladenští zastupitelé dnes schválili prodej pozemku, kde má stát výšková budova. Jde téměř o 7200 čtverečních metrů plochy v městské části Kročehlavy, soukromá společnost za ně zaplatí zhruba 30 milionů korun. Cena činí 3600 korun plus DPH za metr. Prodej dnes kritizovala například kladenská opoziční zastupitelka Anna Gamanová (STAN), podle ní je cena nízká oproti tržním cenám a prodej je v rozporu s metodikou ministerstva vnitra. Podle primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) vychází cena ze znaleckého posudku a podstatné jsou i podmínky města, které musí plánovaná stavba splňovat.

5 tipů na designové radiátory do koupelny

ESTAV.cz 1 den 20 hodin ago
Radiátory v koupelně nejsou samozřejmě ničím neobvyklým. Ty tradiční ve vzhledu našedlých „krabic nebo trubek“ hřejí většinou docela spolehlivě a my jim jejich nudný vzhled tiše tolerujeme. Ale radiátor vůbec nemusí být nezajímavý a nudný! Chtějte do své koupelny více! Vyberte si nevšední, nápaditý a přitom praktický radiátor přesně podle svého vkusu.

Střešní hydroizolační pásy a fólie Icopal Vedag CZ v praxi – střechy a terasy domu Panorama Plzeň

ESTAV.cz 1 den 20 hodin ago
Nový obytný komplex Panorama Plzeň je po svém nedávném dokončení jednou z nových dominant západočeské metropole. Objekt vznikl v centrální části Plzně na místě původního průmyslového areálu a z vyšších pater skýtá výjimečné panoramatické výhledy. Na realizaci střech a teras se aktivně podílela společnost Icopal Vedag CZ, která je na českém trhu předním dodavatelem s orientací na ploché střechy a hydroizolace spodních staveb.

Systém dešťové kanalizace. Jak odvádět vodu ze střech

ESTAV.cz 1 den 20 hodin ago
Dešťová kanalizace je částí vnitřní kanalizace, sloužící k odvádění srážkových vod především ze střech a zpevněných ploch v objektu. Zahrnuje trubky, tvarovky, příslušenství (např. vpusti) a drobné objekty (např. revizní šachty). Do odpadního potrubí dešťové kanalizace nesmí být napojeno připojovací potrubí od žádného zařizovacího předmětu.

Pražská developerská společnost připraví několik projektů bytových domů

ESTAV.cz 2 dny 12 hodin ago
Prahou loni založená Pražská developerská společnost (PDS) připraví na pozemcích vlastněných městem několik projektů stavby bytových domů. Rozhodli o tom radní. Městské bydlení by mělo vzniknout ve Vršovicích, na Smíchově, na Palmovce, na Ládví a na Zlíchově. PDS město založilo právě pro tento účel, podle schváleného dokumentu dostala firma na starost deset pozemků s tržní hodnotou 2,94 miliardy korun.

Konvektory – řešení pro nízkoteplotní zdroje vytápění

ESTAV.cz 2 dny 20 hodin ago
Otázku, jak úsporně vytápět, si jistě klade každý investor. Moderní stavební materiály dokáží snížit tepelné ztráty na minimum, a tak se v tomto případě mnoho investorů přikloní k investici do tepelného čerpadla nebo jiného nízkoteplotního zdroje, například kondenzačního kotle. Uvedené zdroje tepla jsou tzv. nízkoteplotní. To znamená, že voda pro vytápění je ohřívána na nízké teploty, zpravidla v rozmezí 35 až 55 °C (standardně podle normy se počítá s teplotou vody 70 °C). Pokud se rozhodnete pro teplovodní vytápění s nízkoteplotním zdrojem, je potřeba vyřešit otázku koncového zařízení neboli otopného tělesa. Vedle běžných radiátorů jsou vhodnou volbou i teplovodní konvektory.

OBRAZEM: Ohlédnutí za festivalem Open House Praha 2021

ESTAV.cz 2 dny 20 hodin ago
Další ročník, letos sedmý, festivalu Open House Praha je za námi. Hlavní víkendový program nabídl k návštěvě nakonec celkem 79 objektů či prostorů, které nejsou obvykle přístupné. Festival otevřel letos celkem 26 novinek a již v sobotu se u několika z nich tvořily ráno fronty zájemců, takže není překvapením, že letos zaznamenal více než 53 tisíc návštěv festivalových objektů otevřených během víkendu i doprovodných programů ve festivalovém týdnu. Nestihli jste? Podívejte se na některé budovy ještě objektivem redaktora ESTAV.cz.

Desítky slunečních elektráren v Česku otevřou své brány veřejnosti

ESTAV.cz 3 dny 11 hodin ago
V Česku se tento týden otevřou veřejnosti více než dvě desítky slunečních elektráren a dalších solárních projektů. Lidé si budou moci prohlédnout nejenom velké solární parky, ale i menší střešní instalace na rodinných domech, případně navštívit velkokapacitní bateriové úložiště energie. Cílem akce je představit zájemcům fungování fotovoltaických elektráren, ukázat možnosti využití energie ze slunce a podpořit rozvoj udržitelné ekonomiky.

Ušetřete 35 % při nákupu betonové dlažby a svahových tvárnic

ESTAV.cz 3 dny 20 hodin ago
Slunný a teplý začátek podzimu je jako stvořený pro práce na zahradě. Postavte ještě před zimou novou dlažbu nebo třeba okrasnou stěnu. Díky sezónním slevám LiaStone nyní získáte vybrané betonové dlažby a svahové tvárnice o 35 % levněji. Ale pospěšte si, akční ceny platí jen do konce září.

Velkorysá koupelna? Oáza pro relax i maximální praktičnost

ESTAV.cz 4 dny 20 hodin ago
Velká a vzdušná koupelna podle posledních designových trendů je snem snad každé ženy. Rozměrná místnost nabízí spoustu místa pro kreativitu a realizaci všech koupelnových přání, ale také možnost využít každý kout pro maximální praktičnost. Z koupelny se tak stane relaxační oáza, kde je vše na svém místě a člověk snadno a rychle zapomene na veškeré starosti uplynulého dne. Jak ale při zařizování koupelny s velkorysými rozměry správně postupovat a na co si dát pozor?

Série BOLD FUTURE pro development pokračuje

ESTAV.cz 5 dnů 20 hodin ago
Tématem bude integrace obnovitelných zdrojů energie do nových stavebních projektů a státní i bankovní podpora zelených projektů ve stavebnictví. Na akci vystoupí experti Frank Bold i další odborníci z oblasti samosprávy, architektury, developmentu, energetiky a stavebního práva, kteří představí aktuální trendy a budou sdílet dobrou praxi.

Ceny energií rostou, je čas upravit si výši záloh

ESTAV.cz 5 dnů 20 hodin ago
Pokud jste v těchto dnech dostali nebo dostanete vyúčtování energií od svého dodavatele, pravděpodobně jeho součástí bude i upravený plán záloh na další období. A s největší pravděpodobností to bude úprava směrem vzhůru. Proč tomu tak je a proč je lepší si zálohy zvýšit?
Checked 2 hodiny 43 minuty ago ESTAV.cz
Architektura. Stavba. Bydlení.
URL https://www.estav.cz Subscribe to ESTAV.cz feed