Přejít k hlavnímu obsahu

Střecha je nejdůležitějším prvkem každé stavby. Udržujte ji v dobrém stavu po celý rok

ESTAV.cz 10 hodin 52 minuty ago
Údržbu střešní krytiny není radno podceňovat. Pokud jste ale majiteli střechy z kvalitních materiálů, máte předem skoro vystaráno. Životnost ověřených krytin bývá zaručena na více než 100 let, a u Tondachu tomu není jinak. Pálené tašky chrání celou konstrukci proti působení vlhka a vnějších vlivů v jakémkoliv ročním období. Navíc, pokud vlastníte střechu pokrytou pálenými střešními taškami značky Tondach, máte štěstí – tato střešní krytina je totiž téměř bezúdržbová.

Dům v těsné blízkosti kostela. Připomíná chýši poustevníka. Nenápadně vyrůstá z terénu aby nerušil barokní monument

ESTAV.cz 10 hodin 52 minuty ago
Subtilní moderní architekturu v sousedství monumentálního raného baroka lze najít v obci Chyše u Karlových Varů. Zkušený architekt Jan Línek vypracoval dva prostorové modely: jeden urbanistický s přímou vazbou na sousední římskokatolický kostel a okolní přírodu; druhý zaměřený na vlastní objekt rodinného domu. Výsledkem je zajímavá stavba ve tvaru zelené terénní vlny na obzoru.

Rekonstrukce elektroinstalace - tipy a vychytávky

ESTAV.cz 1 den 10 hodin ago
Potřebujete vypínač v místech, kam kabely nevedou? V rozvaděči nemáte místo pro další jistič nebo chránič, ale další by se víc jak hodil? Který vypínač je ideální pro rekonstrukce a moc nestojí? Níže naleznete několik dobrý tipů na jednoduché řešení vašich problémů!

Nový webernivelit s vláknem

ESTAV.cz 1 den 10 hodin ago
Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. přichází pro letošní stavební sezónu s výraznou novinkou v oblasti podlahových materiálů.

Ekvitermní regulace zajistí úspornější provoz vytápění domu. Jak ji správně nastavit?

ESTAV.cz 3 dny 1 hodina ago
Aby zdroj tepla pro dům byl provozně optimální, je potřeba, aby byl dobře regulovaný a dodával jen tolik tepla, kolik je nezbytné. Ani více ale ani méně, aby nám doma nebyla zima. Jenže potřeba tepla se mění každou hodinou v závislosti na venkovní teplotě. Co s tím? Běhat stále ke kotli a měnit teplotu otopné vody? Nepraktické. Lepším řešením je ekvitermní regulace. Jak funguje?

Jak na jarní údržbu plastových oken a dveří?

ESTAV.cz 3 dny 10 hodin ago
Plastová okna i dveře jsou čím dál populárnější. Důvody jsou jasné – disponují skvělými tepelně-technickými vlastnostmi, spoří energii, mají dlouhou životnost a nároky na jejich údržbu bývají minimální. Přesto odborníci radí, aby se jim alespoň jednou ročně dostalo zvýšené péče. A právě jarní měsíce představují ideální příležitost, protože zima dává oknům i dveřím pořádně zabrat!

Co možná i vy nevíte o screenových roletách

ESTAV.cz 3 dny 1 hodina ago
Jeden ze základních typů venkovního stínění jsou screenové clony. Možná je vídáte za okny domů. Sepsali jsme 7 bodů, které lidé nejčastěji o screenových roletách nevědí, ale rozhodně by měli.

Vítězné fotografie ve fotosoutěži Otevřená Praha 2023

ESTAV.cz 3 dny 22 hodiny ago
Známe vítěze ve fotosoutěži Otevřená Praha 2023. Soutěž spolupořádali ESTAV.cz a Open House Praha. Ze zaslaných fotografií ve třech kategoriích vybrala porota anonymně finalisty. O konečném vítězi rozhodlo hlasování čtenářů. Vyhrál váš favorit? Podívejte se na snímky a zavzpomínejte ještě jednou na letošní ročník Open House Praha 2023.

Další designovka do zahrady - zatravňovací dlažba Rainstone

ESTAV.cz 4 dny 10 hodin ago
Výběr zahradních prvků se podobně jako u zařízení bytu nebo domu řídí do značné míry vkusem majitele. Design tak bývá vedle užitných vlastností jedním z nejdůležitějších faktorů také u betonových dlažeb. Ty se totiž v zahradách, okolí bytových i rodinných domů nebo rekreačních objektů podílejí na celkovém estetickém dojmu. Pokud hledáte i vy do své zahrady funkční a zároveň designové řešení pro zpevnění travnatých ploch, máme pro vás tip.

Áčkové chaty pro rekreaci na vinici. Skoro jako sestry. Stejné ale jiné

ESTAV.cz 6 dnů 10 hodin ago
LiLeLo, Little Leisure Lodge, je prostě projektem plným cenných nápadů. Není stereotypní, silně se vymyká, je odvážný. Ale přitom zachovává respekt k místu, krajině. Je velmi svérázný, to ano. Ale k Piemontu sedí mnohem víc, než by kdy nejspíš dokázal tuctový módní penzion vinařství.
Checked 1 hodina 57 minut ago ESTAV.cz
Architektura. Stavba. Bydlení.
URL https://www.estav.cz Subscribe to ESTAV.cz feed