Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Festival dřeva a nářadí

Novým projektem v rámci veletrhu STŘECHY PRAHA 2019 je „Festival dřeva a nářadí“ určený pro všechny, kteří mají rádi práci se dřevem.

Uvidíte širokou nabídku dřevosortimentu, nářadí a dalšího vybavení pro řemeslníky i kutily. Součástí festivalu bude Zóna pro tesaře s množstvím ukázek moderních i tradičních tesařských technik. Proběhnou workshopy a diskusní setkání s osobnostmi v oboru i soutěže zručnosti o zajímavé ceny. Své umění představí i mladí učni tesaři, kteří během tří dnů vytvoří dřevěné objekty k praktickému využití. K vidění budou i ukázky dalších stavebních řemesel.

Historii tesařského řemesla budou připomínat vzácné muzejní exponáty, těšit se můžete na expozici historických tesařských seker a dalšího náčiní. Své aktivity představí vícero institutů a muzeí prezentujících principy a postupy tradičního stavitelství.

Speciální technologie budou k vidění například na stánku společnosti Mafell, kde odborníci předvedou ukázky tesařských spojů, hluboké dlabání do hloubky 500 mm, řezání dřevovláknitých materiálů pomocí lankové pily, dělení deskových materiálů či čepovací automat. Další vystavovatelé představí ve svých expozicích kompletní sortiment pro tesaře od dřevomateriálů, inovativních spojovacích prvků, pásek a fólií pro dřevostavby a střechy až po akustické řešení v dřevostavbách. Velkým lákadlem pro návštěvníky bude množství expozic s širokým výběrem nářadí a nástrojů různých značek. Nebude chybět nabídka pracovního oblečení a obuvi.

V centru dění bude otevřená prezentační aréna se stylovým sezením, velkými obrazovkami, skvělým moderátorem a nabitým programem.

 

Program festivalu naleznete ZDE.