Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

ZAJÍMAVOSTI NA VELETRHU

Tondach

Na stánku společnosti Tondach bude fotokoutek se sdílecí soutěží, dále Pokrývačská akademie, která pomůže vyřešit problém s lidskými zdroji při práci se střešní krytinou Tondach, technické a odborné poradenství a aplikace pro odborníky (mobilní technická příručka) i koncové zákazníky (konfigurátor střech).

 

Expozice Tegularium

Historie střech, prezentovaná Tegulariem pana Richarda Mlýnka, doprovází veletrh Střechy Praha již přes 10 let. Letošní expozice Tegularia 2020 se bude prezentovat směsí cihlářských výrobků, které se používaly při pokrývání střech - vzdušníky hřebenové a do střešní plochy, úžlabní tvarovky a keramické prvky pro zastřešení zídek.

 

Tesařství, truhlářství Šnajdr

Na stánku Tesařství, truhlářství Šnajdr budou představeny tradiční tesařské technologie pomocí ručního nářadí, například ruční tesání trámu sekerami, dlabání, řezání, vrtání či hoblování.

 

VINKLER a Stanislav Čečil

Pan Vlastimil Vinkler (firma VINKLER)  bude v průběhu veletrhu vyrábět dřevostavbu, která bude následně darována mateřské školce MŠ Luštěnice. Dřevo na tuto dřevostavbu poskytuje zdarma pan Stanislav Čečil. Návštěvníci se mohou těšit též na výrobu dřevěných kostek, které budou rozdány zájemcům.

 

Střední škola řemeslná Jaroměř

Žáci ze Střední školy řemeslné Jaroměř předvedou vázání tesařské konstrukce za pomoci starých tesařských spojů. Nebude chybět ukázka starého tesařského nářadí.

 

Střední odborná škola Jarov (Obor pokrývač)

Žáci Střední odborné školy Jarov si pro návštěvníky připravili ukázku pokládání střešní krytiny Cembrit včetně doplňků.

 

NSQ – přírodní břidlice

Na stánku společnosti NSQ uvidíte založení břidlicové střechy s počátečními a ukončovacími místy, založení hřebenové hrany nebo výrobu ornamentu z břidlice.

 

FENESTRA střešní okna Vás zve na pivo!  

Zastavte se na stánku 402 a ochutnejte pivo z malého pivovaru U Šenkýřů. Vystavená střešní okna, ale i okna mansardová si můžete v klidu prohlédnout a k dalším stánkům vyrazit vybaveni proti žízni - pivo ZDARMA na cestu, když okna, tak FENESTRU!

 

Hliníkový materiál s označením W.15 na stánku KJG

Na stánku KJG se bude přednostně prezentovat hliníkový materiál s označením W.15. Budou se zde nacházet ukázky okapových střešních krytin a dalších doplňků. Prezentovat se budou reference, které společnost KJG realizovala v minulém roce na velkoformátových fotografiích, slavnostní premiéra videa hliníkového materiálu W.15 a také se můžete těšit na barbera s občerstvením.