Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Stínicí technika

Jedním z funkčních osvědčených způsobů, jak řešit letní přehřívání budov, interiérů, a jak celkově chránit budovy proti slunci, je stínicí technika. Ta dříve sloužila jako ochrana proti intenzivnímu světlu, v současné době plní i funkci tepelné izolace, snižuje hlučnost a prašnost, je významným estetickým doplňkem, chrání i před nežádoucími pohledy zvenku a pomáhá vytvářet pohodlné a zdravé bydlení.

U většiny novostaveb je dnes již příprava na předokenní stínění běžnou součástí výstavby. Vnější stínění je efektivnější než vnitřní, ale obě varianty mají své opodstatnění.

Veletrh představí pestrou paletu vnitřních i venkovních rolet různých výrobců střešních oken. Pro střešní okna zvlášť platí, že naplno slouží pouze s aktivní stínicí technikou. Chybět nebudou ani markýzy a pergoly pro terasy, které jako provozní střechy patří též do náplně veletrhu. Stínicí systémy v provedení s manuálním ovládáním, s dálkovým ovladačem nebo i automaticky řízené jsou zárukou, že si vybere každý.

Vlastníci rodinných domů mohou při splnění daných podmínek žádat o dotace z programu Nová zelená úsporám na pořízení venkovního stínění (rolety, žaluzie, slunolamy apod.), a to až do 31. 12. 2021. Výše podpory činí 500 nebo 1 000 Kč/m2 stíněné plochy dle způsobu ovládání stínicí techniky.

Po celou dobu veletrhu bude k dispozici bezplatné poradenství k této problematice.