Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

ROK ŘEMESEL 2016 odstartoval!

28. 1. 2016

Oficiální zahájení ROKU ŘEMESEL 2016 proběhlo v režii Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMSP ČR) první den veletrhu Střechy Praha / Řemeslo Praha 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany. AMSP ČR udělila opakovaně veletrhu záštitu a je jeho významým odborným partnerem. AMSP ČR sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. K dnešnímu dni zastupuje zájmy více jak 264.000 podnikatelských subjektů z celé České republiky.

Na slavnostní zahájení veletrhu Střechy Praha / Řemeslo Praha 2016 bezprostředně navázala tisková konference AMSP ČR za účasti ministrů, kde proběhl ostrý start projektu ROK ŘEMESEL 2016. Po více než roce příprav se pod záštitou prezidenta republiky, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zemědělství a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy rozjíždí kampaň, která představuje řemeslo jako klíčový nástroj pro udržení obslužnosti regionů i zajímavou volbu pro mladou generaci. Jedná se o největší projekt na podporu řemesel zahrnující spolupráci 23 společenstev z celkem 35 profesí, start nového řemeslného portálu www.mistriremesel.cz, desítky akcí v regionech, zveřejnění dvou velkých nezávislých průzkumů, změny legislativy řemesel a další aktivity. Mezi hlavní cíle projektu, se kterými se ztotožňujeme, patří zviditelnění české dovednosti a zvýšení prestiže řemesel ve společnosti a jeho atraktivity pro mladou generaci.

Zároveň byl představen nejobsáhlejší internetový vyhledávač řemeslníků Mistři řemesel (www.mistriremesel.cz), který bude odlišovat garantované dodavatele od ostatních. V den zahájení portálu obsahoval již 17896 kontaktů na dodavatele. Lze zde najít seznam řemeslníků, členění dodavatelů na garantované a ostatní, možnost hodnocení jejich kvality, filtry podle profesí a regionů a vše o profesních spolcích.

Zároveň bylo v rámci zahájení veletrhu předáno Ocenění za řemeslný počin 14 řemeslným cechům z oblasti stavebních řemesel. AMSP ČR se veletrhu účastnila formou stánku ROK ŘEMESEL 2016 s atraktivní interaktivní prezentační stěnou smart-i-wall o rozměrech 3x2m, kde byly po celou dobu veletrhu prezentována motivační videa o řemeslech směřující zejména na mladou generaci a související volbu školy a povolání.

 

ROK ŘEMESEL 2016 odstartoval!