Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Produktové novinky 2020

 • Společnost BRAMAC střešní systémy představí betonovou střešní tašku Classic AERLOX ULTRA s o 30 % nižší hmotností než mají srovnatelné betonové tašky. Povrch tašky je opatřen vrstvou probarveného mikrobetonu + nástřiky.
 • Společnost Czech Energy Team si pro návštěvníky připravila dvě novinky, a to fotovoltaickou střešní tašku vyrábějící elektrickou energii a nalepovací fotovoltaický pás Mia Sole vhodný na plechové střechy. 
 • Na stánku firmy Dachmantechnik si návštěvníci budou moci prohlédnout akryl-polyvinylovou antikorozní barvu ROYAL Grafen s velkou odolností vůči povětrnostním vlivům, vysokou odolností vůči otěru a vynikající přilnavostí k podloží. Její základ tvoří moderní složky zaručující nejvyšší kvalitu, a jsou jimi akrylové a polyvinylové pryskyřice a nechlorované plastifikátory. Barva obsahuje fosfát zinečnatý. Nátěr je odolný vůči mořské vodě, potřísnění alifatickými uhlovodíky, minerálními, živočišnými a rostlinnými oleji. Po přidání biocidu THOR M KN8 chrání také před obrůstání mechem.
 • Výrobce střešní krytiny EUREKO (stánek firmy REGRA PLAST) plánuje představit unikátní novinku v oblasti instalace šikmých extenzivních zelených střech v širokém rozsahu od 5 do 45°. Svým nově patentovaným řešením hodlá otevřít prostor jak pro nové instalace zelených střech, tak i rekonstrukce starších objektů. Montáž systému spočívá v pokládce zelené střechy na klasické laťování a navíc má vysokou schopnost akumulace vody. S ohledem na statickou únosnost konstrukce pak lze jednoduše nahradit například tolik diskutované betonové povrchy plochou ozeleněnou. To vše bez nutnosti budování složitých hydroizolačních vrstev, zádržných systémů, atikových zdí, fixačních rohoží apod.
 • Firma Icopal Vedag CZ nabízí nový hydroizolační asfaltový pás ECO-ACTIV nepochůzných plochých střech odstraňující znečištění ovzduší.
 • Novinkou od společnosti KM Beta je betonová střešní taška KMB BETA s novou povrchovou úpravou PRIMA. 
 • Firma MAFELL představí novinku v oblasti rámových konstrukcí dřevostaveb, a to drážkovací frézku NFU 50
 • Společnost METRUM si připravila dvouvrstvou fasádní membránu Corotop OPEN 200 z polypropylenového vlákna pokrytého polyuretanovým filmem, určenou především pro dřevěné fasády, která chrání fasádu budovy a zvyšuje její životnost, a zároveň zvyšuje úsporu energie a snižuje tepelné ztráty. 
 • Firma PAMA bude na svém stánku prezentovat izolační desky UTHERM PREMIUM LE, které jsou se svojí lambdou 0,020W/m.K vysoce inovativní a jejich kvalita se neustále kontroluje. Představují nepostradatelný nástroj pro architekty, projektanty, stavitele a restaurátory zejména v současné době, kdy se zvyšují požadavky na ochranu životního prostředí a úsporu energií.
 • Společnost SATJAM návštěvníkům představí tři nové hliníkové krytiny. Díky stále většímu zájmu stavebníků o kvalitní krytiny z hliníku, SATJAM nově na trh dodává krytiny Taurus Premium, Rombo Premium a Reno Premium z hladkého materiálu AluMat od norské společnosti Hydro. Tyto krytiny jsou dostupné ve čtyřech barvách -  červená, hnědá, antracitová a černá.
 • Na stánku společnosti SEMA bude k vidění nový modul programu SEMA V20-1 Zaměřovací systémy umožňující přímý import „Mračna bodů“ v řádu i miliard bodů z laserových 3D Scannerů a jeho následné využití při rozkreslení konstrukce a tvorbě výrobní dokumentace při opravách budov, historických objektů, krovů a podobně. Detailně a přesně od zaměření až po výrobu – vše v jednom programu.
 • Novinkami firmy Silver Planet jsou solární taška SQ-SZ Tegalit, která slouží jako plnohodnotná střešní krytina a zároveň dokáže vyrobit dostatek energie, a univerzální solární taška Biber 500 imitující vzhled krytiny „bobrovka“, která je svými parametry a vzhledem vhodná na památkově chráněné objekty. 
 • Společnost SFS Group CZ si přichystala bezkabelový a bezbateriový systém na detekci zatékání plochých střech.
 • Novinka firmy VELUX Česká republika VELUX STUDIO přináší unikátní kombinaci 3 střešních oken VELUX v 1 rámu. Nabízí tak jedinečné řešení pro dokonalé prosvětlení a dostatek čerstvého vzduchu. Produkt se dodává v elegantním bílém provedení s bezpečnostním trojsklem. Společný rám zaručuje také snadnou instalaci. Boční okna jsou otvíravá pomocí horního madla s možností adaptace na dálkové ovládání, prostřední je fixní neotvíravé. 
 • Společnost Vertical Data Intelligence vyvinula efektivní a 100% funkční metodiku detekce zatékání do plochých střech. Efektivita metody spočívá ve využití bezpilotních letounů, nasazení profesionální termovize a geodetické zpracování dat.