Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Digitalizace řemesel

Letošní pandemie přinesla důležitý poznatek o významu digitálních technologií. S nimi bylo možno fungovat bez ohledu na omezení pohybu či osobních kontaktů. Mnohé práce navíc jejich používání zefektivnilo, což si někteří v předkoronavirové době nechtěli připustit.

Digitální technologie slaví triumf, disponují velkým potenciálem pro zlepšení výkonnosti všech projektů, tedy i stavebních. Proto intenzivně připravujeme pokračování vloni nastartovaného projektu z oblasti digitalizace v oblasti střech a řemesel a na veletrhu představíme dostupné technologie, jakými jsou například zaměřování střech, 3D modelování střech, výškové inspekce střech a budov pomocí dronů i jiných prostředků, řešení pro detekci zatékání střech, analýzy oslunění střešních ploch (pro účely realizací solárních elektráren), konfigurátory a mnohé další zajímavé aplikace.

K vidění i vyzkoušení budou různé stavební softwary a také špičkové digitalizované nástroje a nářadí. Většinu z nich najdete v rámci už tradičního bloku nazývaného Festival dřeva a nářadí.

Investice do digitálních inovací vidíme jako ideální řešení pro efektivnější výrobní procesy, zvýšení bezpečnosti práce a úsporu nákladů ve všech směrech.