Přejít k hlavnímu obsahu

Impact Hub s E.ONem pořádají hackathon zaměřený na energetické komunity

TZB-info 1 den 1 hodina ago
Od 21. do 23. října 2022 proběhne v brněnském Impact Hubu hackathon a diskuzní panel k moderní energetice. Ve spolupráci se společností E.ON se bude široká i odborná veřejnost věnovat tématu energetických komunit. Zájemci sestaví řešitelský tým, který navrhne prototyp aplikace cíleně pro energetické komunity. Na vítěznou skupinu čeká podpora 300 000 korun pro další rozvoj výsledného projektu. Zájemci o účast na hackathonu se mohou přihlásit do 30. září 2022 na internetových stránkách akce.

Systém předsazené montáže Triotherm+

TZB-info 2 dny 1 hodina ago
Chystáte se stavět, nebo rekonstruovat dům a přemýšlíte nad úsporou energií na jeho vytápění a chlazení? Plánujete bydlet v pasivním, nebo nízkoenergetickém standardu? V tom případě je pro vás předsazená montáž oken se systémem blaugelb Triotherm+ ideálním řešením.

Strategie ESG

TZB-info 2 dny 1 hodina ago
ESG strategie (ESG – Environmental, social and corporate governance) je součástí společenské odpovědnosti firem a ukazuje se jako cesta u bank získat lepší podmínky úvěru.

Inovace testo 300 a nové detektory testo 316

TZB-info 2 dny 1 hodina ago
Není lepší alternativa … pokud jde o topné systémy a tepelná čerpadla. Další možnosti měření s analyzátorem testo 300 a nové detektory testo 316 nabízejí bezkonkurenční efektivitu.

Více zeleně nejen v Praze?

TZB-info 3 dny 1 hodina ago
Ve dnech 30–31. 8. 2022 došlo k prvním instalacím konstrukcí pro popínavé rostliny AS-POUSTR Singapur na veřejném prostranství městské zástavby Prahy 6-Dejvice.

Promyslete svou koupelnu do těch nejmenších detailů

TZB-info 3 dny 1 hodina ago
Od podomítkových modulů schovaných za stěnou, přes vany, sprchové kouty a umyvadla, až po zdánlivě malý, ale velmi důležitý detail, jakým jsou baterie. Realizace nové koupelny nebo rekonstrukce té stávající s sebou přináší celou řadu důležitých rozhodnutí. Co vše je potřeba zvážit a jak vypadá kompletní řešení pro koupelnu poradí značka Jika.

Moderní plynové kotelny Bosch pro Teplárny Brno

TZB-info 3 dny 1 hodina ago
Mezi největší projekty Průmyslových kotlů Bosch za polední dobu bezpochyby patří dvě nové kotelny pro Teplárny Brno a.s. Úspěšně byly realizovány dodávky nových kotlů do provozu na dvou místech v Brně, a to na Červeném Mlýně a na Špitálce.

Navštívili jsme veletrh FOR ARCH 2022

TZB-info 4 dny 1 hodina ago
Navštivte s námi stánky firem Aliaxis, Wienerberger, Romotop, S-Power, Fenix, Heluz a další. Letošního ročníku veletrhu FOR ARCH 2022 v pražských Letňanech se zúčastnilo více, než čtyři sta vystavovatelů z pěti oborů a, spolu s veletrhem FOR INTERIOR, zaplnili šest hal. S redakcí jsme se vydali na prohlídku expozic a přinášíme čtenářům a divákům malou ochutnávku toho, co bylo letos k vidění.

Prostorové jednotky firmy Belimo

TZB-info 4 dny 1 hodina ago
Společnost Belimo rozšiřuje svůj sortiment čidel o novou produktovou řadu pokojových jednotek, které budou uváděny na trh v průběhu několika příštích let. Je to poprvé, co společnost Belimo pronikne do viditelné oblasti v budovách s tak rozsáhlou produktovou řadou. První výrobky nové řady zahrnují aktivní a pasivní čidla a pasivní pokojové ovládací jednotky.

Nové slínkové silo za 350 miliónů Kč přinese výhody cementárně i jejímu okolí

TZB-info 4 dny 1 hodina ago
Lafarge Cement zahájil v areálu závodu v Čížkovicích výstavbu nového slínkové sila. Zařízení na uskladnění slínku má pojmout až 50 000 tun této základní suroviny pro výrobu cementu. Cílem je zcela zamezit jeho venkovnímu skladování a tím eliminovat činnosti, které jsou zdrojem prašnosti a přispět tak ke zlepšení životního prostředí našeho nejbližšího okolí. Jedná se o rozměrově velikou stavbu, průměr sila má činit 32 metrů a celková výška bude 65 metrů.

O jaké příspěvky můžete žádat, innogy od listopadu zvyšuje cenu plynu, úspěšní a neúspěšní obchodníci podle počtu přípojek

TZB-info 4 dny 1 hodina ago
Energetická krize vyčerpá finanční úspory mnoha domácnostem. Jak může stát mimo úsporného tarifu a zastropování ještě pomoci? Ceny plynu pro domácnosti nadále rostou. Prvním dodavatelem, který oznámil zvýšení cen základního ceníku, je innogy. Počet změn dodavatelů sice klesá, ale i tak jsou úspěšnější a méně úspěšní obchodníci. Jak si vede ten váš?

Energeticky úsporná řešení na míru

TZB-info 4 dny 1 hodina ago
Současná hospodářská situace a prudký nárust cen energií zvýšily povědomí a poptávku po energeticky úsporných řešeních. V oblasti energeticky účinných řešení čerpadel a systémů je společnost Wilo lídrem trhu.
Checked 1 minuta 30 sekund ago TZB-info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
URL https://www.tzb-info.cz/ Subscribe to TZB-info feed