Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

6 tipů pro rekonstrukci koupelny

ESTAV.cz 20 hodin 47 minut ago
Pokud v nejbližší době plánujete přestavbu koupelny, zbystřete. Je dobré si předem promyslet, na co se nejvíce zaměřit, čeho se vyvarovat a na co určitě nezapomenout. Jistě se vám bude hodit pár tipů, které vám při plánování pomohou.

Co se starými a nevyužívanými budovami? Než je využijeme, věnujme je lidem

ESTAV.cz 20 hodin 47 minut ago
Malá i velká města, světové metropole. Mají je všechny. Co? Staré budovy s předlouhou minulostí, které ale mají pramalou buducnost. Haly starých fabrik, garáže a autodílny, zaniklé podniky. Spoustu objektů, které možná dokládají postupný vývoj lidských sídel, ale zase ne tolik, aby se na ně mohla vztahovat nějaká forma památkové nebo technické ochrany. Dá se říct, že zatím průběžně chátrají, a čekají na demoliční výměr. Nebo, než padnou do oka nějakému developerovi, který v nich místo problému uvidí příležitost.

Hřib: Dostálová porušila sliby samosprávám o stavebním zákoně

ESTAV.cz 1 den 8 hodin ago
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) při projednávání stavebního zákona, který dnes schvaluje Sněmovna, nezohlednila požadavky velkých měst a Svazu měst a obcí ČR (SMO), i když to přislíbila. Novinářům to dnes řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). On a další zástupci samospráv požadují například to, aby schvalování územních plánů přešlo plně pod kontrolu města.

Plánujete v obci revitalizaci veřejného prostoru? Můžete využít zkušenosti krajinářských architektů

ESTAV.cz 1 den 20 hodin ago
Plzeňský spolek Pěstuj prostor, z. s., sdružující architekty, krajináře a odborníky z různých odvětví pěstuje prostor i mimo západočeskou metropoli. Své bohaté zkušenosti a know-how z celé řady zajímavých projektů v krajině a veřejném prostoru už druhý rok předává dál prostřednictvím asistenčního programu. Jak program funguje?

Ke hlasování o stavebním zákonu se Sněmovna nedostala. Jednat o něm bude v pátek a příští středu

ESTAV.cz 2 dny 11 hodin ago
Kvůli schvalování nového stavebního zákona se má Sněmovna mimořádně sejít ještě příští středu. Mimořádnou schůzi na tento den svolal předseda Radek Vondráček (ANO). Na dotaz uvedl, že ji svolal z popudu poslanců vládního hnutí ANO, což potvrdil i zpravodaj Martin Kolovratník (ANO). Sněmovna začala zákon v závěrečném třetím čtení projednávat dnes dopoledne, zatím ho ale nedokončila a k hlasování se poslanci nedostali. Stavebním zákonem by se mohli zabývat ještě v pátek, kdy je vyhrazený čas pro třetí čtení.

Když se mistr obkladač pustí do renovace rodinného domu

ESTAV.cz 2 dny 20 hodin ago
Proměna starého domu na moderní sídlo za přijatelnou sumu vyžaduje buď velkou odvahu nebo skutečné odborné znalosti. Mistr obkladač, soudní znalec v oboru s mnohaletou erudicí, se do toho pustil a s důvěrou vsadil na výrobky Botament.

Zájemci o mobilní domek se mýlí v zákoně. I dům na kolech často potřebuje souhlas stavebního úřadu

ESTAV.cz 2 dny 20 hodin ago
Výrobky plnící funkci stavby, mezi které patří i mobilní domy, stavební zákon považuje za stavbu a je nerozhodné, že nejsou pevně spojené se zemí základem nebo mají kola a můžete je přesouvat z místa na místo. Ano, čtete dobře, stavbou může být i věc movitá. Mobilní dům musí proto splnit i všechny technické parametry pro stavby vyplývající z vyhlášek a podléhají povolení stavebního úřadu.

ČKAIT k projednávanému stavebnímu zákonu: Nová právní norma nesmí ohrozit kvalitu staveb

ESTAV.cz 3 dny 9 hodin ago
Více než sto zásadních připomínek dosud vznesla směrem k tvůrcům návrhu nového stavebního zákona Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). Některé ze zásadních připomínek ČKAIT se podařilo do předchozích verzí nového stavebního zákona zapracovat. Přesto zůstává i nadále několik klíčových bodů, které by po přijetí zákona mohly mít negativní dopad na kvalitu staveb realizovaných na území České republiky.

DORSIS WOODY – dveře lícují se stěnou díky skryté a rámové zárubni

ESTAV.cz 3 dny 15 hodin ago
Obdivujete moderní interiérové trendy a přitom chcete zachovat tradiční řešení dveřního prostoru? Dnešní minimalistické pojetí prostoru i konstrukce dveří nabízejí řadu možností při výběru dveří i zárubní. Zcela unikátní řešení nabízí společnost DORSIS se svou kombinací dveří se skrytou zárubní Dorsis FORTIUS 52 a rámové zárubně WOODY.

SYNEGO SLIDE úplně jednoduše otevíratelná posuvná okna a dveře

ESTAV.cz 3 dny 20 hodin ago
Posuvné systémy dveří a oken mají jednu velkou výhodu. Šetří významně prostor, což dovolí uživateli nebo architektovi využít při návrhu interiéru rozměry na maximum a navíc také nepřekáží. Což je zas dobré z pohledu mobility. Velkoformátové dveře, o jejichž rostoucí popularitě netřeba se ani zmiňovat, vytváří i přirozenější kontakt interiéru s vnějším prostředím, čili zjednoduší vstup na terasu, zahradu apod.

Přístupová cesta na pozemek: Parametry přístupové cesty a jak zřídit sjezd

ESTAV.cz 3 dny 20 hodin ago
Vyhlídli jste si vysněné místo k bydlení, ke stavbě rodinného domu či rekreační chaty? Před koupí si dobře ověřte nejen právní stav pozemku, sítě v dosahu ale i přístupovou cestu. Z přístupové cesty budete zřizovat sjezd na pozemek. Sjezd ale nelze zřídit kdekoli, přístupové cesty musí splňovat požadavky dané zákonem, poloha sjezdu se odvíjí mimo jiné od typu přilehlé komunikace.

Jak na propustný zpevněný povrch bez betonáže?

ESTAV.cz 3 dny 20 hodin ago
Po třech letech včelaření jsem se konečně odhodlal ke kroku, který jsem měl správně řešit mezi prvními, tedy zajištění kvalitně obsluhovatelného prostoru kolem včel. Jak ale udělat zpevněný a propustný povrch bez betonování?

Primagas nově nabízí zemní plyn za aktuální tržní cenu na burze. Jedinou přirážkou dodavatele je 0,16 Kč/kWh

ESTAV.cz 4 dny 20 hodin ago
Dodávky energií za velkoobchodní ceny jsou alternativou ke klasickým pevným tarifům. I když zákazník nemá jistotu v podobě fixní platby, protože takzvaná spotová cena na burze se neustále mění, může výrazně ušetřit za marži dodavatele. Cena produktů ze spotového trhu se kromě aktuální ceny komodity a distribuce obvykle skládá z platby za dodané množství energie a fixní platbu za den či měsíc. Společnost Primagas v rámci nového produktu Transparent účtuje ke spotové ceně zemního plynu pouze 16 haléřů za každou kilowatthodinu dodané energie.
Checked 35 minut 52 sekundy ago ESTAV.cz
Architektura. Stavba. Bydlení.
URL https://www.estav.cz Subscribe to ESTAV.cz feed