Přejít k hlavnímu obsahu
panorama

Obchvat Prahy se nestaví, naposledy se rozrostl před 10 lety

ESTAV.cz 19 hodin 13 minut ago
Česká dálniční síť co do rozsahu i kvality velmi zaostává za vyspělou Evropou a přes mnohá prohlášení politiků v posledních desetiletích se rozrůstá velmi pomalu. Zemi stále chybí dálniční spojení se sousedním Rakouskem či okruh Prahy. Tato jedna z nejpotřebnějších dopravních staveb nadnárodního významu se naposledy rozšířila před deseti lety o 23 kilometrů na současných zhruba 39 km. Zbytek stavby v plánované délce 83 km je stále v nedohlednu.

Dejte tvar svým představám s novými stylovými vypínači a zásuvkami

ESTAV.cz 1 den 1 hodina ago
Oceníte vzhled ušlechtilých materiálů jako kamene, dřeva, skla nebo kovu. A samozřejmě za dobrou cenu. Produktová řada vypínačů a zásuvek Sedna Design/Elements společnosti Schneider Electric byla navržena právě s ohledem na tyto představy zákazníků, ale také s ohledem na potřeby profesionálních elektrikářů.

Nové čerpadlo do sudu Blue Line pro pohodlné zalévání

ESTAV.cz 1 den 4 hodiny ago
Neexistuje snad zahrádkář, který nepoužívá pro zálivku zahrady vodu zachycenou do sudu nebo jiného zásobníku. Pro pohodlné čerpání vody z těchto zdrojů jsou ideálním řešením ponorná čerpadla. Mezi nejdostupnější modely sudových čerpadel patří Blue Line PSDR250PS a PSDR550PS, které na trh nově uvedla společnost Pumpa – specialista na prodej, servis a montáž čerpadel, vodáren a další čerpací techniky.

Chcete pronajmout družstevní byt? Pozor, ve skutečnosti to bude podnájem

ESTAV.cz 2 dny 4 hodiny ago
Bytové družstvo je právnickou osobou existující za účelem zajištění bydlení svým členům. Družstvo je zapsáno jako vlastník domu nebo bytu v katastru nemovitostí. Člen družstva se pak na pořízení bytu podílel svým vkladem a má k bytu užívací právo. Jaká specifika z toho pro členy vyplývají, pokud se rozhodnou byt neužívat osobně, ale podnajímat ho?

Palác Ara: klenot československého funkcionalismu s prvky amerických mrakodrapů

ESTAV.cz 2 dny 19 hodin ago
Jednou z budov, kterou si mohli návštěvníci v rámci letošního ročníku Open House Praha, pořádaného netradičně v náhradním zářijovém termínu, prohlédnout, byl palác Ara u Jungmannova náměstí. Ten v letech 2018 – 2019 prošel rozsáhlou rekonstrukcí, která mu navrátila bývalý lesk. Konkrétně bylo návštěvníkům zpřístupněno 3. a 7. patro, kde v moderních prostorách sídlí coworkingové centrum HubHub. Proměna funkcionalistického paláce v toto moderní sdílené pracoviště bylo hlavním tématem prohlídky.

Terasa a plot WoodPlastic<sup>®</sup> pro výjimečný dům v Brně

ESTAV.cz 3 dny ago
Rodinný dům na jižním svahu brněnské ulice Pod Mniší horou je na první pohled originální. A výjimečný je i jeho exteriér, včetně terasy a oplocení. Česká společnost WPC – WoodPlastic, výrobce a dodavatel teras, plotů a obkladů z kompozitního materiálu, stála před výzvou, jak co nejlépe propojit jednotlivé prvky exteriéru do harmonického celku.

Architektem roku 2020 se stal Zdeněk Fránek

ESTAV.cz 3 dny 1 hodina ago
Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech - cenu Architekt roku 2020, získal přední český architekt a pedagog Zdeněk Fránek, představitel organického proudu české architektury, za nímž stojí desítky mimořádných a originálních staveb.

MEA dodává vybavení na sportoviště Praha Lysolaje

ESTAV.cz 3 dny 2 hodiny ago
Sportovní areál v Praze Lysolajích je při rekonstrukci doskočišť a ploch ostatních disciplín vybaven moderními prvky, které se používají také na certifikované atletické stadiony podle IAAF (Mezinárodní asociace atletických federací).

Vnitřní kanalizace: svodné ležaté potrubí

ESTAV.cz 4 dny 4 hodiny ago
Tomuto potrubí se také říká svodné, svody nebo ležaté svody. Pro potrubí musí být použity správné materiály, průměry a musí být řádně uloženo, aby nedošlo k jeho poškození. Potrubí začíná u paty odpadního potrubí (nebo připojovacího potrubí zařizovacího předmětu v nejnižším podlaží) a končí nejčastěji napojením na kanalizační přípojku, popřípadě na domovní čistírnu odpadních vod nebo jímku na vyvážení (žumpu).

Bydlení jako v oříšku. Pasivní dům dle německé školy a japonské filosofie

ESTAV.cz 5 dnů 4 hodiny ago
V určitý moment možná dosáhnete poznání, že není až tak podstatná rozlehlost vašeho obydlí, jako to, co se vlastně nachází v těsném okolí vašeho domu a celoživotního prostoru k obývání. A tehdy nejspíš přijdete na chuť konceptu, za kterým už dlouho stojí japonský architekt Tono Mirai, jeden ze skalních zastánců (původem německé) baubiologie. Co to je? Napůl vědní obor, jehož název je překládán jako stavební biologie, ale svou hloubavostí má nakonec velmi blízko i k filozofii. A dle takových myšlenek byl postaven i dům, který vypadá jako by se ukrýval ve skořápce.

Co je dobré vědět, než si vyberete dodavatele oken?

ESTAV.cz 1 týden ago
Jak již bylo mnohokrát řečeno, výměna starých oken za nová, modernější, znamená nejen zvýšení uživatelského komfortu a významnou energetickou úsporu, ale rovněž také zhodnocení nemovitosti. Většina lidí má jasno ve výběru materiálu a volí okna plastová. Důvodem je mimo jiné příznivá cena, vysoký komfort, snadná údržba, široká nabídka designů a v neposlední řadě dlouhá živostnost. Jak ale poznat kvalitní výrobek a solidního dodavatele?

Chata ve tvaru A. Moderní verze staré dřevěné stavby

ESTAV.cz 1 týden 1 den ago
Starý a důvěrně známý koncept, vycházející z typického profilu „áčkovité“ srubové chatky. Tady ovšem přepracovaný do poněkud odlišné podoby, s řadou nových prvků designu. Že to zní zvláštně? Směs staré funkčnosti a nových nápadů každopádně funguje. Výsledkem je Grand Cabin, velká chata, kde můžete pohodlně trávit čas nebo dovolenou s přáteli. Maďarští architekti prostě dokázali, že tento typ dřevostaveb má pořád co nabídnout.
Checked 2 hodiny 39 minut ago ESTAV.cz
Architektura. Stavba. Bydlení.
URL https://www.estav.cz Subscribe to ESTAV.cz feed