8.–10. 2. 2018

PVA EXPO PRAHA LETŇANY

čtvrtek, pátek: 10–18 h, sobota: 10–17 h

ESTAV.cz

Přihlásit se k odběru zdroj ESTAV.cz ESTAV.cz
s námi stavíte na informacích
Aktualizace: 39 min 26 sec zpět

Airbnb chce začít stavět vlastní domy na pronájem

8 hours 1 min zpět
Pronajímatel prázdninového bydlení Airbnb chce do dvou let postavit na celém světě asi 20 000 domů za účelem pronájmu. Ten se bude uzavírat na rok a nájemníci budou mít možnost svůj pronajatý byt sami dál pronajímat. Americká firma doufá, že si tak vylepší reputaci mezi majiteli bytů a státní správou, napsal ve svém internetovém vydání francouzský deník Le Figaro.

Nové loftové bydlení umí ukázat kvality staré řemeslné práce

17 hours 18 min zpět
Španělští architekti ze studia AMBAU TALLER D’ARQUITECTES sice neprozradili, co konkrétně je k jejich poslednímu projektu, renovaci loftu El Cabañal poutá, ale naznačili, že zakázka měla osobní rozměr. A na realizaci je skutečně znát jistá změnu v přístupu. Loftový byt, který vznikl razantní rekonstrukcí původní přístavby řadového domu, je skutečně šitý na míru svým obyvatelům. V drobných detailech se zrcadlí tendence posunout fádní rozměr práce k maximální spokojenosti s konkrétní osobou klienta. Není tu nic navíc, jen to, co je zapotřebí. A v tom je jeho síla.

VIDEO: Autonomní stavební mechanizace. Reálné využití dříve než automobily

21. Říjen 2017 - 0:00
Autonomní vozidla, která se bez asistence člověka dokáží pohybovat ulicemi měst, jsou jedním z horkých trendů současného vývoje. Tato technologie se ale rozhodně neomezuje jen na veřejné dopravní komunikace, stále větší důraz na ni klade i sektor stavebního a důlního průmyslu. Není proto překvapením, že právě zde dosahují autonomní vozidla většího zapojení i úspěchů.

VIDEO: Autonomní stavební mechanizace. Reálněné využití dříve než automobily

21. Říjen 2017 - 0:00
Autonomní vozidla, která se bez asistence člověka dokáží pohybovat ulicemi měst, jsou jedním z horkých trendů současného vývoje. Tato technologie se ale rozhodně neomezuje jen na veřejné dopravní komunikace, stále větší důraz na ni klade i sektor stavebního a důlního průmyslu. Není proto překvapením, že právě zde dosahují autonomní vozidla většího zapojení i úspěchů.

Brno zahájilo průzkumné práce v retenční nádrži v Králově Poli

21. Říjen 2017 - 0:00
Brno zahájilo průzkumné práce v Králové Poli, kde vznikne nová retenční nádrž Červený mlýn. Nádrž bude čistit dešťovou vodu, ve které se vyskytuje i voda splašková. Mělo by se tím tak zamezit znečišťování podzemních vod a udržet čistotu v řekách. Novinářům to řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Průzkumné práce potrvají do konce roku.

Zájem o nájemní bydlení v Praze v posledních letech roste

20. Říjen 2017 - 9:00
Lidé v metropoli mají čím dál větší zájem o bydlení v nájmu. Zároveň rostou jeho ceny. Na konferenci Real Estate Market se na tom dnes shodli zástupci firem, které působí na realitním trhu. Důvodem jsou mimo jiné nízké úrokové sazby, které umožňují kupovat menší byty k pronájmu jako výhodnou investici, vysoké ceny nových bytů nebo vzestup krátkodobých pronájmů přes Airbnb. Vznikají i komerční developerské projekty, zaměřené jenom na pronájmy, ale zatím je jich minimum. Ambice stavět byty pro nájemní bydlení má také magistrát.

Pražský týden designu a módy kromě české špičky uvede věhlasné zahraniční designéry

20. Říjen 2017 - 3:00
Hlavním hostem letošního Designbloku bude Richard Hutten. Přijedou také holandští designéři Maarten Vrolijk a Frank Tjepkema, italský umělec Patrick Rampelotto, rakouské studio chmara.rosinke a další. Kromě vlastní instalace představí svoji tvorbu také během přednášek a moderovaných diskuzí. Designblok proběhne od 26. do 30. října 2017.

Kam s televizí a jak ji chránit

20. Říjen 2017 - 2:00
Máte novou televizi? A už víte, kde bude stát? Že je trochu větší než ta, která nám už dosloužila? To je pochopitelné, všichni si chceme dopřát lepší a komfortnější podívanou. Nechceme ale kvůli tomu kupovat nový větší stolek pod televizní přijímač, který vlastně nepotřebujeme, nebo dokonce přestavovat nábytek v pokoji. Nechceme a ani nemusíme, protože můžeme novou televizi zavěsit na stěnu. Nemusíme se bát, že nám spadne, stačí si vybrat ten správný držák a dodržet pokyny při montáži.

Vyladění interiéru podle feng shui: Prvek země

20. Říjen 2017 - 0:00
Pokud si necháte na svůj dům, nebo byt zpracovat důkladný rozbor feng shui, objeví se v něm jedna z šesti metod, tzv. Teorie pěti prvků. Její kořeny najdeme v přírodě, v podobách, které nabývá během jednoho solárního roku. Dnes se podíváme na prvek země a na to, jak souvisí s přírodou a ročním obdobím. V interiéru či architektuře můžeme prvek země podpořit různými způsoby. Jaké volit barvy, materiály nebo tvary? S tímto prvkem k nám přichází zklidnění, stabilita, upevnění vazeb, vztahů, zdraví.

O dotaci na výměnu kotle mohou žadatele připravit jejich chyby

19. Říjen 2017 - 8:32
Žadatelé o dotace o výměnu starého kotle za nové ekologičtější vytápění se mohou vlastními chybami připravit o vyplacení peněz, zaznělo dnes na panelové diskusi Českého plynárenského svazu. Nejčastější jsou chybějící povinné doklady u podaných žádostí, uchazeči o dotaci mohou mít problémy také kvůli najmutí nespolehlivého dodavatele nebo kvůli nedodržení povinné struktury vyúčtování.

Ochrana proti pronikání radonu do objektu. Protiradonová izolace

19. Říjen 2017 - 7:00
Rozsah a typ ochrany objektu proti pronikání radonu závisí na radonovém indexu stavby, umístění pobytových místností v objektu, na způsobu jejich větrání a přítomnosti vysoce propustné drenážní vrstvy pod domem nebo podlahového topení v kontaktních konstrukcích.

Jak jsme začínali: Pohled do 25 let historie firmy ISOTRA a.s.

19. Říjen 2017 - 3:00
Po sametové revoluci dostali všichni občané České republiky možnost soukromě podnikat. V tu dobu jsme náhodou narazili v tisku na inzerát, kde již soukromá firma sháněla po celé ČR montéry pro montáž silikonového těsnění do oken a dveří (do té doby byl u nás známý pouze Kovotěs).

Ochrana proti pronikání radonu do objektu

19. Říjen 2017 - 0:00
Rozsah a typ ochrany objektu proti pronikání radonu závisí na radonovém indexu stavby, umístění pobytových místností v objektu, na způsobu jejich větrání a přítomnosti vysoce propustné drenážní vrstvy pod domem nebo podlahového topení v kontaktních konstrukcích.

Kancelářská židle poi se dokonale se přizpůsobí vaší výšce i váze

19. Říjen 2017 - 0:00
Rakouská nábytkářská společnost Wiesner-Hager zařadila do své nabídky otočnou kancelářskou židli, která poskytne dokonalé pohodlí jakékoli postavě.

Tendr na přestavbu nemocnice Náchod nabral měsíční zpoždění

18. Říjen 2017 - 7:25
Tendr za 1,4 miliardy korun na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod nabral měsíční zpoždění. Kvůli žádostem uchazečů o vysvětlení k projektové dokumentaci a kvůli změnám v dokumentaci musel kraj jako zadavatel soutěže již osmkrát posunout termín pro odevzdání nabídek. Místo původního 2. října nyní platí termín 31. října. Nynější soutěž na přestavbu nemocnice je čtvrtá v pořadí, předchozí tři tendry hejtmanství z různých důvodů zrušilo. Jde o největší současný investiční projekt kraje.

XXL ocelové haly LLENTAB mohou poskytnout klientovi i úžasnou reklamu

18. Říjen 2017 - 3:00
Konstrukční systém LLENTAB zvládne i opravdu rozměrné haly, které mohou zároveň sloužit jako velkolepá reklama. Jedním z mnoha důkazů je projekt showroomu Seat pro společnost Car Point.

Vinylová podlaha: Podklad, pokládka a netradiční aplikace

18. Říjen 2017 - 0:00
Vinyl neboli také PVC je oblíbenou krytinou pro podlahy. Příprava podkladu je pro tuto podlahu zásadní. Ideální je rovný povrch vyhotovený nivelační stěrkou. Vinylové plovoucí podlahy v dílcích lze pokládat i na povrch s drobnými nerovnostmi – to však platí pouze pro tento typ LVT – i přesto je doporučeno vždy a pro jakýkoliv typ vinylových dílců zhotovit hladký, rovný povrch. Vinyl lze také aplikovat na schody či na stěny.

Na pečovatelské byty nebo bezbariérové domy půjde 300 mil. Kč

17. Říjen 2017 - 7:29
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má v národních dotacích připraveno 300 milionů korun na podporu domů pro seniory, pečovatelských bytů nebo bytových domů bez bariér. O peníze je možné žádat do 5. ledna 2018. Informoval o tom mluvčí MMR Vilém Frček.

Český ostrovní dům získal Ekologického Oskara a míří do světového finále

17. Říjen 2017 - 4:00
V sobotu 14.10. odvysílala Česká televize slavnostní večer prestižních Ekologických oskarů, tedy cen E.ON Energy Globe. V kategorii mládež uspěl projekt Český ostrovní dům, který spojuje technologické špičky a studenty architektury s cílem urychlovat nástup šetrnějších technologií do běžné české zástavby. Nyní projekt směřuje do světového finále cen Energy Globe a zároveň už na příští rok plánuje u Vyššího Brodu v jižních Čechách zbudování dvou jedinečných rodinných domů, které mají za cíl představit jednu z možností rodinného bydlení budoucnosti v praxi.

Nové trendy ve výstavbě rodinných domů: HS portály

17. Říjen 2017 - 2:00
V posledních letech lze jednoznačně sledovat na území České republiky vyšší míru nároků investorů na vlastní architektonickou podobu rodinného domu. Tyto nároky se již neorientují především na interiér, ale stále více i na exteriér. Jednu z nejvýznamnějších rolí pak hrají okenní prvky, a to především jejich podoba a situování.

Záštity veletrhu