7.–9. 2. 2019

PVA EXPO PRAHA LETŇANY

čtvrtek, pátek: 10–18 h, sobota: 10–17 h

Střechy Praha – Facebook Střechy Praha – Instagram

ESTAV.cz

Přihlásit se k odběru zdroj ESTAV.cz ESTAV.cz
s námi stavíte na informacích
Aktualizace: 2 hours 48 min zpět

Růst českého stavebnictví byl v 1. pololetí v EU osmý nejvyšší

8 hours 35 min zpět
České stavebnictví bylo v prvním pololetí s meziročním růstem o 8,9 procenta mezi 28 zeměmi Evropské unie na osmém místě. V porovnání s prvním čtvrtletím roku si sice Česko o jednu příčku pohoršilo, ale oproti loňskému roku je na tom o deset míst lépe. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat. V zemích EU stavebnictví v prvním pololetí vzrostlo v průměru o 2,5 procenta.

Průzkum Schneider Electric o přístupu k energetickému managementu

22. Září 2018 - 2:06
Jen 30 % podniků uvažuje zavést technologie, které umožňují řídit výrobu i spotřebu elektřiny z obnovitelných zdrojů - jde o takzvané mikrogridy či řešení, která optimalizují dodávku energií podle aktuální spotřeby (demand response).

Jak je možné, že šikmá věž v Pise při žádném zemětřesení nespadla?

22. Září 2018 - 0:00
Osmapadesát metrů výšky, pětistupňový sklon od svislé roviny a davy turistů v okolí. Hned máte jasno: řeč bude o šikmé věži v Pise. Otázka, kterou si kladly už miliony lidí, a to: „Proč vlastně tahle věž nespadne?" se nyní dočkala své odpovědi.

Církev přestavěla břežanský zámek na čtyřhvězdičkový hotel

21. Září 2018 - 17:21
V Dolních Břežanech u Prahy se dnes otevřel čtyřhvězdičkový hotel Chateau Clara Futura, který vznikl rekonstrukcí zámku. Pražské arcibiskupství, které je vlastníkem areálu, do oprav investovalo zhruba 250 milionů korun. Jan Balák z arcibiskupství upřesnil, že investice směřovala nejen do samotné budovy, ale do celého areálu. Přesná výše celé investice bude podle něj známa až po předložení závěrečných účtů.

První energeticky pasivní klinika na světě vyrostla v Olomouci

21. Září 2018 - 3:00
V Česku vzniklo historicky první energeticky úsporné zdravotnické zařízení na světě splňující nejpřísnější standardy pasivních domů. Stal se jím nedávno otevřený pavilon II. Interní kliniky gastroenterologie a geriatrie Fakultní nemocnice v Olomouci.

Vezměte své děti v sobotu na akci Řemeslo dětem na veletrh FOR ARCH

20. Září 2018 - 5:00
Celou sobotu si děti vyzkouší práci řemeslníků na vlastní kůži. Připraveno je 13 stanovišť - tradiční řemesla jako je truhlář, instalatér, klempíř, malíř/natěrač, elektrikář a sklenář, ale i moderní technologie, třeba vakuování plastu, odlévání, řezání polystyrenu.

Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

19. Září 2018 - 4:00
Každá domácnost je jedinečná. Žádný nově postavený bytový dům nebo zrekonstruovaný byt nejsou stejné. A je pochopitelné, že se mohou lišit i požadavky na vstupní dveře. Dnes je možné vlastnosti dveří kombinovat – můžete si proto na míru vytvořit například dveře, které budou protipožární, bezpečnostní a zároveň budou mít prvotřídní akustické vlastnosti.

Kovová, nerozbitná hadice IG Garden se slevou 50 %

19. Září 2018 - 3:00
Odolná proti propíchnutí, korozi, UV záření a prodření. Vydrží na "věky".

Jak vybrat kalové čerpadlo?

19. Září 2018 - 2:12
Je to velmi dobrý pomocník, který najde využití nejenom na stavbách, ale třeba také u rodinných domů. Pokud chcete vybrat kvalitní kalová čerpadla, podívejte se na několik našich rad, které vám s výběrem pomohou.

Výstavba návštěvnického centra v přírodní rezervaci

19. Září 2018 - 2:04
Ministr životního prostředí Richard Brabec slavnostně zahájil výstavbu návštěvnického centra v národní přírodní rezervaci Soos u Františkových Lázní.

For Arch 2018: Nová zelená úsporám a Technologické fórum

19. Září 2018 - 0:00
Veletrh FOR ARCH 2018 odstartoval včera 18. 9. 2018 za účasti politických špiček a kromě debaty nad stavem stavebnictví proběhlo technologické fórum na téma Inovace a technologie. Mezi nejočekávanější novinky patřil ohlášení nových dotací v programu Nová zelená úsporám. I veletrh FOR ARCH se připojuje k oslavám 100 let republiky tématickou výstavou o architektuře České republiky a Slovenska za uplynulé století.

Peníze na zateplení svépomocí nabídne nově dotační program Nová zelená úsporám

18. Září 2018 - 17:35
Program Nová zelená úsporám (NZÚ) nově nabídne dotace v maximální výši 550 tisíc korun na úsporné rekonstrukce domů uskutečněné svépomocí. Zájemci mohou příspěvek získat od 15. října, nově lze získat dotaci například na výměnu nevyhovujících kamen bez nutnosti zateplení domu nebo na venkovní stínicí techniku. Na briefingu na veletrhu For Arch to dnes řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Most chce koupit byty od družstva, a zabránit tím vlně stěhování

18. Září 2018 - 7:30
Vedení města Mostu osloví bytové družstvo Krušnohor s nabídkou odkupu bytů. Družstvo nyní byty, které získalo před lety v privatizaci, nabídlo nájemníkům. Řada z nich ale peníze nemá, a tak podle vedení magistrátu hrozí prodej spekulantům a to, že ti následně byty pronajmou problémovým nájemníkům. Magistrát vyzve delegáty družstva, aby takový prodej zastavili, zároveň podá na policii podnět, aby prověřila postup prodeje. Novinářům to dnes řekl primátor Jan Paparega. Nájemníci měli na koupi bytů několik let, řekl ředitel družstva František Ryba.

Architektem roku 2018 se stal Petr Hájek

18. Září 2018 - 4:17
Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku 2018, získal přední český architekt a pedagog Petr Hájek. Čestné uznání poroty obdržela Dagmar Vernerová, která už téměř 20 let vydává ročenku Česká architektura. Slavnostní vyhlášení výsledků již desátého ročníku soutěže proběhlo 11. září 2018 v prostorách Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze.

V Piešťanech se nachází nová zelená budova

18. Září 2018 - 3:26
Další zelená budova v ultra-nízkoenergetickém standardu vyrostla v Piešťanech. Architektonická studie budovy se začala připravovat již v srpnu 2016. Přesně po dvou letech se může vedení společnosti pyšnit novými kancelářskými prostory.

Za nákup chytré omítky chytré hodinky. Berete?

18. Září 2018 - 3:13
Využijte jedinečné nabídky pro stavitele a vybírejte a nakupujte fasádu s chytrým bonusem. Při nákupu 10 ks kbelíků (300 kg) chytrých pastovitých omítek v termínu od 9.9. do 10.10. nakupující získá chytré náramkové hodinky limitované edice. Prodejní akce je časově omezená, na rozdíl od nadčasové kvality chytrých omítek Weber.

I kvalitní střecha potřebuje údržbu před zimou

18. Září 2018 - 3:09
Září je ideální doba pro přípravu střechy před zimou. Důležité je zkontrolovat těsnost střešního pláště a opravit případné nedostatky dříve, než se zhorší počasí. Základní zásady pro podzimní péči o střechu představují odborníci ze společnosti KM Beta a.s.

Které jsou ty nejlepší studentské dřevěné stavby?

18. Září 2018 - 2:21
Prohlédněte si vítěze největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR – Stavby s vůní dřeva 2018. Do 6. ročníku se přihlásilo 63 studentů z 10 českých a slovenských fakult, kteří zpracovali 51 soutěžních děl.

Tržby stavebních firem v ČR loni stouply o 6,8 pct na 453 mld. Kč

17. Září 2018 - 8:32
Tržby stavebních firem v Česku loni meziročně vzrostly o 6,8 procenta na 453,4 miliardy korun. Zásluhu na tom mělo pozemní stavitelství, jehož výkony meziročně vzrostly o 14,9 procenta na 196,9 miliardy korun. Naopak tržby v inženýrském stavitelství klesly o 2,8 procenta na 117,5 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Podíl odvětví na HDP zůstal na předloňských devíti procentech.

Moderní bydlení sází na přirozenost. Dům se inspiruje tradiční architekturou

17. Září 2018 - 5:49
Stavba, která vás okouzlí venkovským stylem a pohodlím. Příjemné bydlení je výsledkem práce maďarských architektů ze studia Barna Architects, kteří vsadili na jednoduchou přirozenost.

 

Záštity veletrhu