7.–9. 2. 2019

PVA EXPO PRAHA LETŇANY

čtvrtek, pátek: 10–18 h, sobota: 10–17 h

Střechy Praha – Facebook Střechy Praha – Instagram

TZB-info

Přihlásit se k odběru zdroj TZB-info TZB-info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Aktualizace: 3 hours 45 min zpět

Jak navrhnout spalinové cesty při přechodu na kondenzační kotel

18 hours 59 min zpět
Při přechodu z atmosférického plynového kotle na kondenzační kotel typu C se upravují i spalinové cesty. Jaké je správné řešení a na co si dát pozor ukazuje Ing. František Jiřík ze Společenstva kominíků ČR.

Hodnocení stavu sucha a jeho vývoje v průběhu roku 2018

18 hours 59 min zpět
Z vyhodnocení dat je zřejmé, že zima nedokázala deficit z roku 2018 zaplnit a stav zásob podzemních vod je zejména v nižších polohách před začátkem vegetační sezóny velmi nepříznivý, a to i ve srovnání se situací na začátku roku 2018.

Nový membránový ventil pro pitnou vodu od KSB

18 hours 59 min zpět
Na veletrhu ISH 2019 v březnu ve Frankfurtu n. M. byly poprvé představeny ventily vyvinuté speciálně pro plnění celoevropsky rostoucích nároků na kovové materiály, plasty a elastomery v aplikacích pro pitnou vodu.

ČR by mohlo směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050

18 hours 59 min zpět
Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce nesmírně ambiciózní.

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (leden a únor 2019)

18 hours 59 min zpět
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN a jejich zaměření, z ledna až února 2019, související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

20. Březen 2019 - 0:00
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Fasáda s imitací betonu na nové budově SMS Elektro v Českých Budějovicích

20. Březen 2019 - 0:00
Pohledový beton se v současné architektuře a designu řadí k nejžádanějším povrchovým úpravám. Podtrhuje minimalismus staveb a skvěle působí v kombinaci s velkými prosklenými plochami i s teplými prvky typu dřevo. Imitace betonu zdobí fasádu nové skladové haly s reprezentativní prodejnou společnosti SMS Elektro v Českých Budějovicích.

I stávající komerční budovy mohou být chytré a šetřit statisíce

20. Březen 2019 - 0:00
Česká společnost Buildsys navázala spolupráci s německým startupem Envio Systems. Zaměřují se především na stávající komerční budovy, které plánují měnit ze standardních na chytré.

ISH 2019: budoucnost podle Vaillant

20. Březen 2019 - 0:00
Vedoucí výrobci tepelné techniky aktivně reagují na politicky stanovené cíle ochrany klimatu. Jak se tento trend projevuje a projeví v jejich nabídce, ukazuje Vaillant. I u něj zůstávají plynové kondenzační kotle centrem zájmu, po jehož boku roste segment tepelných čerpadel. Rostoucí nabídka "zelené" elektřiny se projevuje i v narůstající šíři dalších elektrických spotřebičů, které se podílejí na komfortu bydlení.

Řízení výkonu lehkých stropních výměníků tepla - díl 2.

20. Březen 2019 - 0:00
Prostorový regulátor s aplikací pro šesticestný ventil - řešení s šesticestným kulovým ventilem klade speciální nároky na regulátor. Zvláštností je to, že řídicí signál 0 – 10 V pro ovládání servopohonu pracuje ve své první polovině s chladicí sekvencí a dále pak s topnou sekvencí. Tomu musí být uzpůsobeny řídicí algoritmy regulátoru.

Proběhlo největší evropské setkání peletářů - trhy s peletami dosáhly nových rekordů

19. Březen 2019 - 0:00
V únoru 2019 proběhly v rakouském Welsu tradiční odborné veletrhy a konference pod společným názvem World Sustainable Energy Days 2019.

ISH 2019: Budoucnost podle Viessmann

19. Březen 2019 - 0:00
Vedoucí výrobce tepelné techniky představil na mezinárodním veletrhu ISH současnost a své vize, jak být úspěšný i v příštích letech.

Výměny kotlů - nové téma na TZB-info

19. Březen 2019 - 0:00
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.

Súbor bytových domov a jeho navrhovanie s využitím BIM procesov

18. Březen 2019 - 0:00
BIM procesy priniesli do projekcie zlepšenú koordináciu medzi jednotlivými profesiami a v prípade profesie statiky uľahčenie prác pri vytváraní modelu nosnej konštrukcie. Odstránila sa duplicitná robota, kde museli byť tie isté konštrukčné prvky byť modelované dvoma kanceláriami, ako architektonickou, tak aj statickou. Naviac sú teraz tieto modely prepojené a zároveň koordinované. Celý proces si v tomto článku predstavíme na projekte nosnej konštrukcie súboru bytových domov so spoločným podzemným podlažím. Je navrhovaný na základe platných európskych noriem s využitím BIM procesov pri jeho návrhu aj výkresovej dokumentácie. Štvorica bytových domov je delená na 4 bloky (každý blok pre príslušný bytový dom), delený na 4 dilatačné celky. Bloky A a B vytvárajú 1 spoločný celok, blok C a blok D osobitné celky a 1 podzemný blok prepája bloky C a D. Počas celej projekčnej fázy projektu pre stavebné povolenie bol 3D model nosnej konštrukcie prepojený s architektonickým modelom, čo zabezpečovalo koordináciu medzi architektonickou kanceláriou a projektantom statiky.

Jubilejní 30. ročník FOR ARCH 2019 zahájí kontraktační den pro odborníky

18. Březen 2019 - 0:00
Organizátoři chystají několik novinek, jednou z nich je 1. kontraktační den pro odborníky, techniky, řemeslníky a architekty.

Ultra klidné tepelné čerpadlo pro vytápění a chlazení - UltraSource<sup>&#174;</sup>

18. Březen 2019 - 0:00
Tato tepelná čerpadla jsou navržena s ohledem na požadavky bydlení. Jedná se o velmi účinné řešení, přesto ale velmi tiché s hladinou hluku pouze 28 dB(A) ve vzdálenosti 3 m.

Stropné vykurovanie / chladenie od Uponor

18. Březen 2019 - 0:00
Pre zaistenie tepelnej pohody stačí inštalácia jedného systému, ktorý pri správnom nastavení dokáže v zime vykurovať a v lete chladiť.

Stropní vytápění/chlazení od Uponoru

18. Březen 2019 - 0:00
Pro zajištění tepelné pohody stačí instalace jednoho systému, který při správném nastavení dokáže v zimě topit a v létě chladit.

Rekonstrukce a rozšíření plaveckého areálu v Prachaticích a jeho odvodnění

17. Březen 2019 - 0:00
V Prachaticích probíhá jedna z největších stavebních investic za posledních několik desítek let – rekonstrukce plaveckého areálu a jeho rozšíření o aquapark a wellness centrum. Průběh rekonstrukce odkryl nutnost dalších úprav a investic do technologií v areálu a stavební práce tak probíhají po etapách.

HK ČR se ostře vymezuje proti schválené podobě zákona o zpracování osobních údajů

17. Březen 2019 - 0:00
Podle Hospodářské komory se jedná o další z řady příkladů, kdy stát podnikatele znevýhodňuje oproti ostatním právním subjektům v České republice.

 

Záštity veletrhu